Dzielnicowy zatrzymał oszustów

PolicjaBełchatów Wtorek, 23 kwietnia 20248
Podejrzani w wieku 19, 20 i 21 lat odpowiedzą za przestępstwo oszustwa. Sprawcy pod pretekstem prowadzenia rzekomej zbiórki na rzecz osób z niepełnosprawnościami wyłudzali pieniądze od klientów bełchatowskiej galerii handlowej. Byli również agresywni wobec interweniujących pracowników obiektu. Wszyscy wpadli w ręce dzielnicowego z bełchatowskiej komendy starszego sierżanta Piotra Kota.

Ładuję galerię...

Dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch agresywnie zachowujących się mężczyzn, którzy na terenie jednej z bełchatowskich galerii handlowych wszczęli awanturę z pracownikami obiektu. Ze zgłoszenia wynikało, że są niebezpieczni, a jeden z nich ma nóż. Okazało się, że pracownik ochrony obiektu zauważył mężczyznę, który oszukuje klientkę, wyłudzając od niej pieniądze pod pretekstem rzekomo prowadzonej zbiórki na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Widząc, jak kobieta przekazuje pieniądze, zareagowali informując ją, że działanie mężczyzny to oszustwo. Dzięki tej postawie kobieta odzyskała swoje pieniądze. Z kolei podejrzewany stał się agresywny wobec interweniujących. Był wulgarny i groził im pozbawieniem życia. W tej sytuacji poinformowali go, że wezwą Policję. Na pomoc naciągaczowi przybiegł jego kolega i doszło do szarpaniny.

Finalnie sprawcy chcieli uciec. Na ich drodze znów stanęła interweniująca pracownica placówki handlowej. Wówczas jeden ze sprawców wykręcił jej rękę i trzymając nóż, groził jej pozbawieniem życia. Ostatecznie podejrzewani uciekli. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawił się dzielnicowy, starszy sierżant Piotr Kot, który w tym czasie w pobliżu wykonywał swoje obowiązki służbowe. Pracownica obiektu wskazała kierunek ucieczki mężczyzn. Dzielnicowy przy użyciu sygnałów uprzywilejowania natychmiast ruszył w teren. Policjant namierzył uciekinierów wzdłuż placu budowy, jeden z nich trzymał w ręku nóż. Po pieszym pościgu, zatrzymał podejrzewanych. To obcokrajowcy w wieku 19 i 21 lat, którzy szybko trafili do bełchatowskiej komendy - informuje nadkom. Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Dzielnicowy ustalił również, że zatrzymanym osobom towarzyszył 20-latek, który przywiózł ich na teren galerii. Tego mężczyznę dzielnicowy namierzył na parkingu niedaleko miejsca zatrzymania uciekinierów. Siedział za kierownicą volkswagena. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 21-latek odpowie też za przestępstwo zmuszania do określonego zachowania przy użyciu gróźb karalnych, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz za naruszenie nietykalności cielesnej, co zagrożone jest karą do roku więzienia. Tymczasem 20-latek odpowie również za przestępstwo gróźb karalnych, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Polska pełna bandytó ~Polska pełna bandytó (Gość)23.04.2024 13:52

Dlaczego nie podano nazwisk przestępców, a policjanta już tak.

90


Gru ~Gru (Gość)23.04.2024 23:31

Szacun dla policjanta.Wlasnie tak powinni pracowac.

30


gość ? ~gość ? (Gość)23.04.2024 10:09

Młodzi, w obcym kraju, za pewne brak środków dożycia, za wiele im nie zrobią. Czemu nie piszą jakiej narodowości?

71


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)23.04.2024 10:08

Przed tygrysem nikt nie ucieknie, zwłaszcza gdy jest głodny lub wysyła sygnały uprzywilejowania. A tak serio: szacun dla policjanta. Wykonał swoją robotę z zaangażowaniem godnym pochwały. Natomiast to nie jego wina, że piszą o nim, jak o żółwiu ... ninja.

61


Bert ~Bert (Gość)23.04.2024 08:18

Dobry sierżant ! Złapać trzech 20 latków :)

141


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat