Podejrzani w wieku 19, 20 i 21 lat odpowiedzą za przestępstwo oszustwa. Sprawcy pod pretekstem prowadzenia rzekomej zbiórki na rzecz osób z niepełnosprawnościami wyłudzali pieniądze od klientów bełchatowskiej galerii handlowej. Byli również agresywni wobec interweniujących pracowników obiektu. Wszyscy wpadli w ręce dzielnicowego z bełchatowskiej komendy starszego sierżanta Piotra Kota.
34-latka zażyła dużą ilość środków psychotropowych. Kobieta chciała popełnić samobójstwo. Pomógł dzielnicowy.
Policjant zatrzymał złodziejkę, która z gimnazjalnej szatni ukradła dwie zimowe kurtki. Nie pogardziła też plecakiem, w którym były łyżwy. Podczas przeszukania jej mieszkania policjant odnalazł wszystkie fanty. 32-latka usłyszała zarzut kradzieży.
Piotrkowską jednostkę policji znajdziemy w specjalnej aplikacji na smartfony wydanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort uruchomił nową wersję aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy wiele przydatnych informacji dotyczących np. dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.
Nie znamy swoich dzielnicowych - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Ponad połowa badanych nie wie, kim jest policjant pełniący funkcję dzielnicowego.
Ma 32 lata, jest tatą dwóch córek, lubi wędkować, w służbie od ponad 12 lat. Pilnuje porządku w rejonie służbowym nr 1 w gminie Sulejów. Młodszy aspirant Krzysztof Kuleta został "Dzielnicowym Roku".
Piotrkowianie coraz częściej narzekają na kontakt ze swoim dzielnicowym. - Mieszkańcy na ogół nie wiedzą w jaki sposób zwrócić się do policjanta odpowiedzialnego za konkretny rejon miasta - mówił na antenie Strefy FM Szymon Miazek, radny, przedstawiciel Rady Osiedla "Wronia".