To był najczarniejszy tydzień w 46-letniej historii Elektrowni Bełchatów. Rozpoczął się od najrozleglejszej awarii w dziejach zakładu – nie działało 10 z 11 bloków energetycznych. W weekend pożar objął z kolei taśmociąg dostarczający węgiel do bloku nr 14, który wytwarza niemal tyle energii co cała elektrownia w Turowie. Problemy największej na świecie elektrowni na węgiel brunatny na świecie oraz producenta 20% energii w kraju, nie zakończyły się tym razem poważniejszymi konsekwencjami, ale pokazuje potrzebę zmian w krajowej energetyce.
Rada Miasta wprowadziła zmiany do regulaminu Piotrkowskiej Karty Mieszkańca, dzięki którym będą mogli z niej skorzystać także mieszkańcy posiadający kartę „Rodzina +4”. Na problem dyskryminacji rodzin wielodzietnych zwrócił uwagę piotrkowianin Marcin Pietras w petycji do radnych. Przychylili się oni do jego uwag i wprowadzili podczas środowej sesji niezbędne korekty.
- Dlaczego osoby, które korzystają z programu "Rodzina +4" nie mogą wyrobić Piotrkowskiej Karty Mieszkańca? - pytał na antenie Strefy FM, piotrkowianin Marcin Pietras. który postanowił skierować w tej sprawie petycję do rady miasta Piotrkowa, wzywając do usunięcia zapisów wykluczających rodziny wielodzietne ze wspomnianego programu.
Z 50 na 150 złotych zostanie zwiększona stawka mandatu za brak opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Piotrkowie, z kolei miesięczny abonament dla posiadaczy Piotrkowskiej Karty Mieszkańca zapłacą 85 złotych. Decyzję w tej sprawie podejmą miejscy radni.
Od stycznia Strefa Płatnego Parkowania w Piotrkowie zostanie powiększona o ulicę Szkolną, gdzie od dawna istnieje duży problem ze znalezieniem wolnego miejsca na parkingu przy urzędzie miasta czy komendzie policji. To jednak nie wszystko. Pojawią się nowe parkometry, które umożliwią płacenie kartą.
Rozpoczynają się prace związane z likwidacją jednopoziomowego skrzyżowania na węźle Piotrków Trybunalski Zachód oraz tymczasowego ronda na węźle Piotrków Południe. W związku z tym na kierowców czeka sporo zmian, ale i utrudnień.
Nowy Rok przyniesie spore zmiany w zasadach magazynowania odpadów. Od 1 stycznia 2021 roku wchodzi w życie uchwalone 11 września 2020 roku rozporządzenie Ministra Klimatu w sprawie szczegółowych wymagań dla magazynowania odpadów, opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 8 października pod pozycją 1742. Na jego mocy warunki magazynowania odpadów w Polsce mają być dostosowane do zasad obowiązujących w Unii Europejskiej.
Pierwszy z autostradowych węzłów na budowanej A1 w Łódzkiem został oddany do użytku. Węzeł Radomsko, bo o nim mowa, komunikuje A1 oraz DK42. Udostępniono także nowy wiadukt oraz sześciokilometrowy fragment nowej betonowej nawierzchni.
Od 1 stycznia 2021 roku przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zyskają dodatkową ochronę prawną. Na cały sektor finansowy, w tym na firmy leasingowe, nałożony został obowiązek zadbania o jeszcze większą przejrzystość umów oraz zrównania części praw mikroprzedsiębiorców z prawami konsumentów.
Lider kupców, który sprzeciwia się reorganizacji targowiska przy hali, wpadł na ciekawy pomysł. Nie tylko nie przeniósł swojej działalności na inny teren, a wręcz przeciwnie - zainwestował w „stary” i tym samym nie poniósł żadnych nowych kosztów z tytułu opłaty targowej.