Wejdą one w życie 24 stycznia i dotyczą placówki w Łodzi, mieszczącej się przy ul. Targowej oraz delegatur w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach.
W związku z kolejnym etapem prac na odcinku autostrady A1 (Tuszyn – Piotrków Trybunalski) od wtorku (14.12.2021) kierowcy muszą spodziewać się kolejnych zmian w organizacji ruchu. Na jezdni zachodniej (przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód – jadąc od strony Łodzi) rozpoczyna się demontaż tzw. separatorów, czyli barier oddzielających pasy ruchu.
1 grudnia minął rok od reorganizacji miejskiego targowiska przy ul. Targowej. Sprawdziliśmy, jak dziś zmiany oceniają władze miasta, handlarze, kupujący oraz mieszkańcy tego osiedla.
W okresie Wszystkich Świętych w rejonie piotrkowskich cmentarzy obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięta dla ruchu została ul. Cmentarna oraz ul. Partyzantów, na części od ul. Lelewela do ul. Spacerowej. Prosimy kierowców o ostrożność oraz stosowanie się do oznakowania i poleceń kierujących ruchem.
Miejski Zakład Komunikacyjny informuje, że od 20 września wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie linii nr 5. Planowane jest wydłużenie dwóch kursów oraz dodanie jednego.
Na całym świecie praca hybrydowa stała się w czasie pandemii koronawirusa standardowym modelem pracy. Jak wynika z globalnego raportu The Adecco Group, model hybrydowy zwiększa produktywność, ale i wywiera presję na pracodawcę i pracownika. To z kolei wymusza na firmach głęboką refleksję nad tym, w jaki sposób mierzyć efektywność pracy i zarządzać pracownikami.
Na piątek (3 września), przewodniczący Marian Błaszczyński zwołał XLII sesję Rady Miasta. Radni mają przegłosować m. in. zmiany w budżecie miasta na 2021 rok. Sesja ponownie odbędzie się w trybie korespondencyjnym, a jej transmisja rozpocznie się o godzinie 12:00.
Przybywa osób, które chciałyby powrotu niedziel handlowych. Mimo to nad handlowcami i ich klientami wciąż wisi groźba zaostrzenia obecnych przepisów - pisze "Rzeczpospolita" we wtorek.
Od 1 sierpnia na dwóch liniach autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego zajdą zmiany. Nastąpi korekta w rozkładzie jazdy linii nr 5 oraz zmiana trasy linii 0.
To był najczarniejszy tydzień w 46-letniej historii Elektrowni Bełchatów. Rozpoczął się od najrozleglejszej awarii w dziejach zakładu – nie działało 10 z 11 bloków energetycznych. W weekend pożar objął z kolei taśmociąg dostarczający węgiel do bloku nr 14, który wytwarza niemal tyle energii co cała elektrownia w Turowie. Problemy największej na świecie elektrowni na węgiel brunatny na świecie oraz producenta 20% energii w kraju, nie zakończyły się tym razem poważniejszymi konsekwencjami, ale pokazuje potrzebę zmian w krajowej energetyce.