Advertisement

Zmiany przegłosowane. Będą nowe ceny i rodzaje biletów MZK

Strefa FM Środa, 31 sierpnia 202247
Piotrkowscy radni przegłosowali zmiany dotyczące biletów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Zmienią się ceny oraz rodzaje biletów. Będzie drożej, ale nie dla posiadaczy Piotrkowskiej Karty Mieszkańca.
fot. UM Piotrków fot. UM Piotrków

W ofercie MZK będą teraz bilet 60-minutowy, bilet 24-godzinny, karnet 4 biletów 60-minutowych oraz sieciowy bilet 30-dniowy na okaziciela. Duże korzyści będą mieli posiadacze Piotrkowskiej Karty Mieszkańca.

To są niewielkie korekty, które mogą bezpośrednio dotknąć mieszkańców Piotrkowa, ale tylko tych, którzy z jakichś powodów nie będą chcieli wyrobić sobie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. Każdy posiadacz PKM będzie korzystał z komunikacji miejskiej w obowiązujących teraz cenach. Poza tym, wprowadziliśmy bilet 24-godzinny, który będzie ważny przez całą dobę od momentu skasowania. Będą także bilety 60-minutowe, a korzystający z komunikacji miejskiej może się przesiadać dowolnie z emzetki do emzetki i przez godzinę jeździć na tym samym bilecie - wyjaśnia Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Posiadacze PKM zapłacą mniej za wszystkie bilety komunikacji miejskiej za:
- bilet 60-minutowy 3 zł (cena podstawowa 3,8 zł),
- bilet 24-godzinny 9 zł (cena podstawowa 11 zł),
- karnet 4 biletów 60-minutowych 11 zł (cena podstawowa 14 zł),
- bilet 30 dniowy 80 zł (cena podstawowa 90 zł).
Za bilety ulgowe zapłacimy połowę kwot podanych powyżej.

 

Za wprowadzeniem nowego cennika głosowało 15 radnych, 7 było przeciw, a 1 radny wstrzymał się od głosu.

 

 

Za zmianami głosował m.in. radny Jan Dziemdziora.

Głosowałem "za", biorąc pod uwagę wyjaśnienia składane przez dyrektora ZDiUM i prezesa MZK. Dodatkowo Piotrkowska Karta Mieszkańca spowoduje, że komunikacja miejska będzie działać na poziomie nie gorszym niż dotychczas, a może nawet jeszcze lepiej - argumentował radny Dziemdziora.

Wśród głosujących przeciw był m.in. radny Łukasz Janik.

To kolejna już podwyżka o około 30%. Najpierw w 2019 roku, teraz po niespełna trzech latach mamy następną. Cały czas podwyższamy koszty biletów. Automatycznie spadają nam przychody ze sprzedaży, ale też wzrasta dopłata do MZK. Do tej pory dopłacaliśmy 7,2 mln zł, później 8,5 mln zł. Kiedy pierwszy raz prezydent Krzysztof Chojniak podniósł ceny biletów, dopłacaliśmy już w granicach 10-11 mln zł, a teraz dochodzimy do 16,5 mln zł dopłaty do miejskiej komunikacji - mówił Łukasz Janik.

Nowe stawki i rodzaje biletów najprawdopodobniej wejdą w życie 1 października.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

6


Advertisement
Advertisement

Komentarze (47)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_. ~go?ć_. (Gość)02.09.2022 06:38

A gdzie

30


Pasendżer Paluch ~Pasendżer Paluch (Gość)02.09.2022 05:57

Może i będzie drożej, ale za to nie będzie punktualniej.

30


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)01.09.2022 21:24

Dla posiadaczy karty cena normalnego biletu wzrasta o 15 %, dla pozostałych o 45 % a facet twierdzi, że to "niewielkie korekty". Ktoś się odkleił od poręczy rzeczywistości chyba.
Dodam też, że ci którzy decydowali o podwyżce (czyli radni) mają bezpłatne przejazdy, gdyby tylko chcieli skorzystać. Wystarczy, że pokażą legitymację bezradnego. Więc sobie nie dokuczą.

60


Andzia ~Andzia (Gość)01.09.2022 19:20

A dlaczego to radni głosują oni nie płacą za bilety a może to mieszkańcy powinni zadecydować

60


zawiedziony ~zawiedziony (Gość)01.09.2022 14:21

Panie Dziemdziora, popiera Pan nieudolny Zarząd Miasta a już myślałem, że obiecując przejście dla pieszych na W. Polskiego vis a vis DINO oraz zajmując się odnalezieniem 500 mb skradzionego chodnika z płyt betonowych na ulicy Zawodzie, przyjął Pan kurs dbania o mieszkańców.
Po głosowaniu okazuje się, że liczy się tylko "kasa" a mieszkańcy i ich problemy, to tylko przykrywka do jej zdobywania. Cieniutko, cieniutko .............

70


Koma ~Koma (Gość)01.09.2022 09:30

A czy poza cenami biletów uległo coś zmianie ? Np. wynagrodzenie Prezesa, wynagrodzenia członków RN ? Czy to jakoś nie przeszkadza hipokrytom z pis ?

102


Grz ~Grz (Gość)01.09.2022 12:34

Wyższe ceny biletów to sygnał dla ludzi, żeby jednak korzystali z samochodów, zamiast komunikacji miejskiej. W efekcie - więcej samochodów, smogu i korków.
W Krakowie komunikacja miejska to najlepszy i najszybszy sposób, żeby dostać się gdzieś w mieście. Moim zdaniem, darmowa komunikacja byłą by kosztem finansowym ale przyniosła wiele innych korzyści.

60


emeryt ~emeryt (Gość)01.09.2022 09:40

Cały Magistrat wraz z radnymi do natychmiastowej wymiany. Nic innego dla mieszkańców nie potrafią zrobić tylko: podwyżki, podwyżki, podwyżki..........................................podwyżki. Jakie oni szkoły pokończyli, że mają takie zdolności w zarządzaniu? ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

101


obs. ~obs. (Gość)01.09.2022 06:14

Panie radny Dziemdziora trzeba słuchać ludu a nie dyrektorów i prezesów. W ten sposób nie jeden "zasłużony działacz" stracił honor i odszedł w niesławie .

141


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)01.09.2022 09:11

Jacy dobrzy bo przecież mogli podnieść do 50 zł za bilet normalny,niech pan prezydent wybuduje jeszcze jedną mediatekę.Ciekawe po czym będą jeżdzić te autobusy jak nie ma kawałka prostego asfaltu ,jeżdzi się jak na off roadzie

71


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat