Artykuły do tagu: yka

„Chcemy bić ZOMO...” – to tylko jeden z wielu fragmentów piosenek zmienionych przez zbuntowaną młodzież w czasach PRL. W czwartkowe popołudnie w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie poświęcone rockowej muzyce niezależnej w latach PRL, podczas której otwarto wystawę „Jarocin w obiektywie bezpieki”.
Piotrków: Duże zniszczenia po burzy
Powyrywane gałęzie, połamane drzewa, zerwanie linie elektryczne - wczorajsza burza, dała się mieszkańcom we znaki.
Tropem Misia Turysty – kolejna gra miejska
Tropem Misia Turysty - to kolejna gra miejska organizowana przez piotrkowskie Centrum Informacji Turystycznej.
Biblioteka: O Jarocinie i muzyce niezależnej w PRL
9 czerwca o godzinie 14.30 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie odbędzie się spotkanie poświęcone muzyce niezależnej z czasów PRL.
01.06.2011 10:21
O nich się mówi(ło)
Przez lata byli na “pierwszej linii frontu”. Spotkania, decyzje, wywiady. Dziś zajmują się innymi rzeczami, traktując Piotrków przede wszystkim jako miejsce zamieszkania.
Porozmawiają o muzyce niezależnej w PRL
Na spotkanie poświęcone muzyce niezależnej w PRL zapraszają 9 czerwca 2011 r. (czwartek) Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, gospodarz spotkania.
Piotrkowski Klub Gazety Polskiej zachęca do przyłączenia się do marszu, będącego protestem przeciwko działaniom rządu premiera Donalda Tuska. Marsz odbędzie się w niedzielę o godz. 14.00. Protestujący wyruszą spod wieży ciśnień.
Powstanie ścieżka z Piotrkowa do Koła
List intencyjny w sprawie budowy ścieżki rowerowej z Piotrkowa do Koła podpisali: prezydent Krzysztof Chojniak i burmistrz Sulejowa Stanisław Baryła.
Trwa Przegląd Kapel Podwórkowych
Siódma edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Podwórkowych właśnie się rozpoczęła. Od godziny 10 w miejskim amfiteatrze prezentują się już pierwsze kapele, ale oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się o godz. 16.00.
Elżbieta Radziszewska nie przejdzie do PJN-u. - Zostaję w PO - powiedziała w rozmowie z reporterem Strefy FM, minister ds. równego traktowania.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat