11 listopada w Sulejowie odbyły się uroczystości poświęcone 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele św. Floriana została odprawiona msza św. w intencji ojczyzny celebrowana przez proboszcza ks. Leszka Drucha. Na koniec mszy grupa wokalna Cykady, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie zaprezentowała przedstawienie słowno-muzyczne, upamiętniające wydarzenia z 1918 r.
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji również w Sulejowie przygotowano uroczyste obchody.
Kolorowy mural pojawił się na ścianie jednego z budynków przy ul. Podkurnędz w Sulejowie. Dzieło powstało dzięki wygranej w programie Fundacji TESCO „Decydujesz. Pomagamy”.
Policjanci apelują o ostrożność, rozsądne planowanie podróży i zwracanie uwagi na znaki drogowe w okresie święta Wszystkich Świętych na piotrkowskich drogach. W wielu miejscach przewidziano zmiany organizacji ruchu, które w Piotrkowie Trybunalskim obowiązywać będą od czwartku (31.10) od 12.00 do niedzieli (03.11) do 18.00.
W ciągu roku obok mostu w Sulejowie ma powstać kładka pieszo-rowerowa. Zapowiedział to podczas środowej konferencji prasowej poseł Antoni Macierewicz (PiS). Deklaracji byłego ministra obrony narodowej było więcej.
Zamiast dopuszczalnych 40 ton, ważył ponad 78. Inspektorzy ITD zatrzymali w Piotrkowie przeciążony pojazd ciężarowy przewożący dużą kruszarkę do betonu. To kolejny skontrolowany pojazd, który znacznie przekraczał dopuszczalny normy.
Do wypadku doszło około godziny 14 na drodze krajowej nr 12 między Sulejowem a Opocznem.
Podczas II wojny światowej Sulejów został zniszczony w ok. 80 - 90%, reparacje wojenne od Niemiec, o których podczas kampanii tyle mówili politycy PiS, mogłyby więc pokryć choć część strat sulejowian.
W Barkowicach Mokrych na Zalewie Sulejowskim rozgrywały się w niedzielę 13 października Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego. Stan wody na Zalewie w rejonie Barkowic nie zachęcał do wędkowania, przy pływaniu trzeba było uważać, by nie uszkodzić silników łodzi. Niedogodności zrekompensowała jednak pogoda i dobre brania ryb. Startowało 32 zawodników.
W sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie odbył się III Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych i Śpiewaczych. W wydarzeniu wzięli udział artyści ludowi z całego powiatu, także ci najmłodsi, jak zespół Koraliki. Piliczanie zdobyli pierwsze miejsce w kategorii zespoły śpiewacze i pieśń Moniuszki. Wszystkie aranżacje do prezentowanych utworów opracował Daniel Baranowski.