Będzie kładka pieszo-rowerowa obok mostu w Sulejowie?

ePiotrkowRegion Środa, 23 października 2019998061
W ciągu roku obok mostu w Sulejowie ma powstać kładka pieszo-rowerowa. Zapowiedział to podczas środowej konferencji prasowej poseł Antoni Macierewicz (PiS). Deklaracji byłego ministra obrony narodowej było więcej.
fot. aw

- Chcemy, aby równolegle do mostu w Sulejowie zbudować kładkę, by zminimalizować zagrożenie. To nie rozwiąże oczywiście wszystkich problemów ruchu kołowego, ale zmniejszy zasadniczo zagrożenie dla pieszych czy rowerzystów. Mam nadzieję, że w ciągu roku będzie zbudowana – podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 

Jednocześnie przypomniał, że Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska podtrzymał decyzję środowiskową z klauzulą natychmiastowej wykonalności w sprawie budowy S12. W budżecie państwa zabezpieczono ponad 30 mln na dokumentację. – Te 2 lata opóźnienia były wynikiem blokowania przez różne, wpływowe środowiska wydania decyzji środowiskowej. (…) Przedtem oczywiście bardzo złą pracę zrobili ci politycy, którzy stawiali bardziej na rozwój S8 niż S12 i w związku z tym nie były podjęte skuteczne prace na połączenie autostrady A1 z S12 – dodał Antoni Macierewicz.

 

Poseł Anna Milczanowska przypomniała, że 30 października ma zostać przedstawiony pełen harmonogram realizacji prac oczyszczania 10-kilometrowego odcinka Pilicy. – Myślimy też o zadbaniu o Zalew Sulejowski, aby wykorzystać potencjał turystyczny tego zbiornika – powiedziała parlamentarzystka PiS.

 

Antoni Macierewicz zapowiedział ponadto utworzenie w Piotrkowie uniwersytetu. – To jest jedno z moich osobistych, najważniejszych zobowiązań. Zrobię wszystko żeby rozpocząć działania i doprowadzić do tego, by w Piotrkowie był uniwersytet. Piotrków, ale i także cały ten region na to zasługuje.

 

Były minister obrony narodowej podziękował ponadto wyborcom za wysokie poparcie dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w okręgu piotrkowskim w wyborach parlamentarnych. – Otrzymaliśmy ponad 60 tysięcy głosów więcej niż w 2015 roku – podkreślił.


Zainteresował temat?

5

11


Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

letnik ~letnik (Gość)19.01.2020 15:12

[b]

Cytuję:
Poseł Anna Milczanowska przypomniała, że 30 października ma zostać przedstawiony pełen harmonogram realizacji prac oczyszczania 10-kilometrowego odcinka Pilicy.

[/b]
Gdzie można zobaczyć ten plan?
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/Bedzie-kladka-pieszorowerowa-obok-mostu-w-Sulejowie,37444[b]

10


ja ~ja (Gość)16.01.2020 14:48

mamy dwie drogi krajowe w Sulejowie i tylko jeden most... dlaczego więc buduje się kładkę tylko dla pieszych?

01


Wilis ~Wilis (Gość)27.10.2019 08:28

Wybieramy radnych, aby gospodarowali wspólnymi pieniędzmi, a potem i tak nie wiemy jak te pieniądze i na co są wydawane ? Czy ktoś jest przez nich informowany ? Czy są jakieś sprawozdania roczne ( zebranie ) gdzie podawano by i podsumowywano by gdzie i na co poszła kasa i jak została podzielona ? To w kościele ksiądz chociaż raz do roku coś tam powie o wydatkach.

60


Kurnędz woła ~Kurnędz woła (Gość)25.10.2019 20:07

A kiedy będzie chodnik w Kurnędzu? Panie Radny, kiedy?

71


Targowisko ~Targowisko (Gość)27.10.2019 17:26

Plac targowy czas zrobić bo wstyd na powiat! A kase od nas to potraficie brać, może Radny z tego terenu wreszcie coś zadziała bo od Burmistrza jest a tu ani widu ani słychu żeby się coś działo?

70


Jaro ~Jaro (Gość)27.10.2019 08:05

No cóż jeszcze jedna i chyba najtrudniejsza kampania prezydencka przed nami to i obietnic multum nas czeka. Cuda wianki będą tylko zagłosujta.

50


babcia ~babcia (Gość)26.10.2019 12:12

A kiedy pozyskamy utęskniony wrak Tupolewa czekam z utęsknieniem.

42


mieszkaniec gminy ~mieszkaniec gminy (Gość)25.10.2019 09:21

Kto o tym zdecydował, że z naszych podatków będzie budowana kładka?Dlaczego na przykład nie buduje się kanalizacji w miejscowościach na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego?

81


cyklista ~cyklista (Gość)23.10.2019 12:22

Cytuję:
To nie rozwiąże oczywiście wszystkich problemów ruchu kołowego


A JAKIE PROBLEMY TO ROZWIĄZUJE?
naprawdę, trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby twierdzić iż dzięki kładce cokolwiek w Sulejowie się poprawi!

413


majowa nadzieja ~majowa nadzieja (Gość)23.10.2019 13:43

Mam nadzieję, że pan poseł Lorek będzie szybszy i ścieżka rowerowa z Piotrkowa do Przygłowa, której budowę zapowiedział już w maju, będzie wykonana wcześniej.

193


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat