Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski podpisał w piątek (29 maja) umowę z firmą DROMOSTTOR, która jest odpowiedzialna za budowę kładki pieszo-rowerowej nad Pilicą w Sulejowie. Za kilkanaście dni na placu budowy pojawią się maszyny, a prace zakończą się w przyszłym roku.
30 klientów i 6 pracowników ewakuowano z dyskontu spożywczego przy ul. Piotrkowskiej w Sulejowie. Osoby, które przebywały na magazynie odczuwały drapanie w gardle.
Na wodach Zalewu Sulejowskiego rozpoczęła się intensywna nauka. Kandydaci na żeglarzy i sterników biorą udział w kursach na patenty żeglarskie i motorowodne.
Decyzja środowiskowa dotycząca drogi S12 z rygorem natychmiastowej wykonalności, ale do poprawki - taką informację w mediach społecznościowych opublikowało Stowarzyszenie „Sulejów dla Pokoleń”. To oznacza, że budowa S12, której od lat wyczekują mieszkańcy gminy Sulejów, znów oddala się w czasie i staje pod ogromnym znakiem zapytania.
10 osób przystąpiło do prac porządkowych, dzięki którym na terenie miasta i gminy będzie schludniej. W ramach prac społecznie użytecznych każda z osób przepracuje na rzecz samorządu 40 godzin.
Alarm o możliwym wycieku gazu w Ośrodku Zdrowia otrzymali we wtorek strażacy z Sulejowa. Budynek został ewakuowany po tym, jak pracownicy wyczuli unoszącą się woń gazu. Na miejsce ściągnięto także strażaków z Piotrkowa.
W Sulejowie wkrótce ruszy budowa pasywnego basenu - pierwszego tego typu w Polsce. Dzieciaki będą mogły uczyć się pływać w bezpiecznych warunkach, ale to ważna inwestycja dla wszystkich mieszkańców gminy Sulejów, którzy często odpoczywają nad Pilicą i Zalewem Sulejowskim. Umowa z wykonawcą została podpisana w poniedziałek 25 maja, a pierwszy szpadel zostanie wbity prawdopodobnie na początku czerwca.
Firma odbierająca śmieci od mieszkańców Sulejowa będzie pracowała na dwie zmiany. Odpady będą odbierane także w soboty. Takie korekty wprowadzono po tym, jak niezadowoleni mieszkańcy zaczęli skarżyć się na to, że firma Eneris nie trzyma się zadeklarowanego harmonogramu.
Bez wniosków i uwag zakończyła się kontrola Najwyższej Izby Kontroli w Urzędzie Miejskim w Sulejowie. Kontrolerzy rozpoczęli sprawdzanie dokumentacji i procedur za okres od 2018 do 2020 roku.
Brak decyzji środowiskowej, brak pieniędzy i woli politycznej, kiełbasa wyborcza – to główne zarzuty, które wymienia się w kontekście budowy jednej z najważniejszych dróg w naszym regionie, czyli S12. Nadal nie ma alternatywy dla krajowej „dwunastki”, co przekłada się na dramat mieszkańców gminy Sulejów. Czy szanse na zrealizowanie tej inwestycji w ciągu najbliższych 5 lat maleją?