Dopiero rozpoczął się rok szkolny, a już nie można znaleźć korepetytora, który skutecznie pomoże naszemu dziecku w nauce. Dotyczy to przede wszystkim specjalistów od matematyki, języków obcych, fizyki, chemii, języka polskiego. Prywatne lekcje zaczynają się około godziny 14.00, kończą o 21.00, od poniedziałku do soboty. Niestety, mimo to wielu chętnych nie może dostać się do prywatnego nauczyciela.
Uczelnie kształcące w Polsce przyszłych lekarzy na brak kandydatów na studia nie narzekają. Z danych rekrutacyjnych wynika, że medycyna jest wciąż w czołówce najbardziej obleganych kierunków studiów na polskich uczelniach. Nie inaczej jest także na Uczelni Łazarskiego - niepublicznej uczelni wyższej, kształcącej od 2017 roku przyszłych lekarzy.
Piotrkowscy policjanci po raz kolejny zorganizowali akcję "Prędkość". Miała ona na celu przypominanie kierowcom o przestrzeganiu przepisów oraz ograniczeń prędkości i eliminowanie z ruchu tych, którzy łamią zakazy. Jak podkreślają funkcjonariusze to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną bardzo dużej liczby wypadków drogowych.
Już w najbliższy czwartek – 8 lipca – do Woli Krzysztoporskiej przyjedzie tzw. spisobus. Mieszkańcy gminy, którzy dotąd jeszcze nie wypełnili obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, będą mogli to zrobić na miejscu.
Wszyscy rodzice od 1 lipca mogą, tak jak w ubiegłych latach, składać wnioski o świadczenie ,,Dobry start” dla ucznia na wyprawkę szkolną – 300+. Obsługą w pełni zautomatyzowanego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a nie jak do tej pory Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Czy piotrkowska Filia UJK ma szanse powalczyć o studentów? Władze uczelni są przekonane, że tak. Za obietnicami zmian idą konkretne projekty i pieniądze.
- Zaczynamy nowe życie – mówili lokatorzy odrestaurowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 16, którzy w piątek (23 kwietnia) odebrali klucze do swoich mieszkań. Budynek przy ul. Zamurowej 16 to największa i jednocześnie ostatnia z kompleksu trzech odrestaurowywanych kamienic, w których urządzono mieszkania. Tym razem klucze do nowego „M” z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka odebrało dziesięć rodzin.
Złamany klucz, dodatkowo w środku zamka, brzmi jak istna katastrofa. Wydaje się to niezwykłe, jednak zdarza się i to stosunkowo nierzadko.
Przypomnijmy, Eryk Zywert w grudniu ubiegłego roku został powołany na członka Rady Dzieci i Młodzieży przez Ministra Edukacji i Nauki. Ukończył Szkołę Podstawową nr 12 oraz III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie. Reprezentant województwa łódzkiego nie spoczął na laurach, lecz aktywnie uczestniczy w życiu RDiMRP. Dzięki niemu być może legitymacje szkolne trafią do następnej epoki – cyfrowej.
- Dlaczego osoby, które korzystają z programu "Rodzina +4" nie mogą wyrobić Piotrkowskiej Karty Mieszkańca? - pytał na antenie Strefy FM, piotrkowianin Marcin Pietras. który postanowił skierować w tej sprawie petycję do rady miasta Piotrkowa, wzywając do usunięcia zapisów wykluczających rodziny wielodzietne ze wspomnianego programu.