Dwudziestu strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie rozpoczęło kurs obsługi poduszkowca. To jedyny taki pojazd w województwie, używany przez Straż najczęściej do ratowania ludzi na kruchym lodzie. Szkolenie odbywa się na piotrkowskim Bugaju.
Nasi czytelnicy skarżą się na zły stan objazdu do Woli Krzysztoporskiej przez miejscowość Krzyżanów. W związku z zamknięciem wiaduktu w Siomkach mieszkańcy Piotrkowa oraz powiatu zmuszeni są korzystać z podziurawionej drogi, w której można się zakopać, a nawet uszkodzić samochód. Do sprawy odnieśli się przedstawiciele powiatu piotrkowskiego oraz gminy Wola Krzysztoporska.
Brak sprawcy wypadku a odszkodowanie. Kto zapłaci za szkody? No właśnie, ubezpieczenie OC daje Ci gwarancję, że w przypadku spowodowania szkody, rachunek za jej likwidację nie zrujnuje Twojego budżetu. Ubezpieczyciel pokryje koszty wszystkich wyrządzonych przez Ciebie szkód. Możesz więc sądzić, że w drugą stronę działa to na identycznych zasadach. Co jednak w przypadku, gdy sprawca wypadku jest nieznany albo nie posiadał ważnej polisy OC? Czy możesz wówczas liczyć na odszkodowanie?
W ostatnich latach samorząd gminy Czarnocin przeznacza ogromne środki finansowe na poprawę i rozwój bazy dydaktycznej w swoich placówkach szkolnych. Po zakończeniu inwestycji, które są zaplanowane na bieżący rok, łączna wartość wszystkich zadań zrealizowanych w ciągu ostatnich sześciu lat, wyniesie około 7,5 mln zł.
Szczypiornistki Piotrcovii zmierzą się we wtorkowe popołudnie z aktualnymi wicemistrzyniami Polski oraz liderkami żeńskiej Superligi, czyli drużyną Zagłębia Lubin. Na trybunach hali Relax nie będą mogli co prawda zasiąść kibice, ale spotkanie będzie transmitowane na antenie TVP Sport.
Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z pracowników Przedszkola Samorządowego nr 20 w Piotrkowie. Placówka normalnie pracuje, ale dwie grupy przedszkolne zostały poddane kwarantannie.
Część kadry Przedszkola Samorządowego nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim została zakażona koronawirusem. W związku z tym rodzice dzieci uczęszczających do placówki, są proszeni o rozważenie pozostawienia swoich podopiecznych w najbliższych dniach w domach.
Od poniedziałku nauczyciele oraz pracownicy żłobków, którzy chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, będą mogli zgłosić chęć szczepienia. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną ci, którzy pracują stacjonarnie w szkole, przedszkolu lub żłóbku. Szczepienia ruszą w piątek.
W niedzielę 7 lutego rozpoczną się powtórne testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych. W kolejną niedzielę 14 lutego rozpoczną się testy na koronawirusa dla nauczycieli przedszkoli - poinformowało MEiN.
1 marca rozpocznie się rekrutacja dzieci do przedszkoli samorządowych. Do 26 lutego na tablicach informacyjnych poszczególnych placówek wywieszona zostanie informacja o liczbie wolnych miejsc na rok szkolny 2021/2022.