Szukanie dziury w całym, czy cenna inicjatywa piotrkowskiego radnego ?

Strefa FM Wtorek, 09 marca 202154
Zimowo-wiosenny konkurs ogłosił piotrkowski radny Prawa i Sprawiedliwości. Co trzeba zrobić, aby otrzymać nagrodę?
fot. A. Wolski fot. A. Wolski

”. Irytują Cię dziurawe drogi ? Zrób zdjęcie i wyślij do nas. Razem przyspieszymy naprawę !” (pisownia oryginalna) – można przeczytać na fejsbukowym koncie Konsultacje Społeczne Łukasz Janik Radny Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

 

- Od początku roku mieszkańcy zgłaszają się do mnie z informacjami o tragicznym stanie piotrkowskich ulic. Nasz niezawodny Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta tradycyjnie nie nadąża z ich łataniem. Zmobilizujmy go do tego wspólnymi siłami! Wybierzmy najdłuższą, najgłębszą i najwredniejszą wyrwę na piotrkowskich ulicach. Piotrkowianina, który wytypuje najgorszą wyrwę, nagrodzimy pucharem „Ale dziura”. Wierzymy w Waszą inwencję twórczą. Możecie podawać wymiary dziur tj. długość, obwód, głębokość – napisał Ł. Janik.

 

Radny do udziału w konkursie zachęcał też na antenie Magla.

 

- Wszystkie zgłoszone dziury wyślemy do ZDiUM. Można je nadsyłać także do siedziby Biura Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, ul. Pasaż Rudowskiego 10 z dopiskiem „Konkurs Ale Dziura”. W zgłoszeniu należy podać dokładną lokalizację dziurawej drogi oraz swoje dane kontaktowe.

 

A co na to ZdiUM?

 

- Nasi pracownicy doskonale wiedzą, gdzie są dziury w ulicach, naprawiają je sukcesywnie, ale i za takie sygnały serdecznie dziękujemy – powiedział dyrektor instytucji Karol Szokalski. – Przy okazji chciałbym powiedzieć, że o ile doceniam taką aktywność radnego Janika, to życzyłbym sobie żeby równie aktywny był np. w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, które będziemy mogli przeznaczyć na remont i naprawę dróg. Miasto na remonty i naprawy dysponuje kwotą 1 miliona 880 tysięcy złotych. Można było nad budżetem głosować, ale pan radny tego nie zrobił.

 

Karol Szokalski pomysł konkursu na największą dziurę w Piotrkowie ocenia raczej dość sceptycznie…

 

- To tak, jakby podłożyć komuś nogę i zapytać, dlaczego się przewrócił.

 

Konkurs ma potrwać do końca marca.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

11

3


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sali Van Biork ~Sali Van Biork (Gość)14.03.2021 08:01

...cały Piotrków Tryb to ...dziura. Wygrałem puchar?

00


Prawicowy Piotrków ~Prawicowy Piotrków (Gość)13.03.2021 08:22

Masz Pan Szokalski rację, "nogę podkłada" mieszkańcom miasta sam pełniący funkcje prezydenta miasta. Pieniądze wydał niegospodarnie? Stan dróg jest i będzie fatalny bo sakwa miejska pusta, a kredyty trzeba spłacać-chociażby za nietrafioną milionową inwestycje mediatekę.
Panie Szokalski zajmij się swoją pracą, a nie szukasz osób, które by Ciebie i pełniącego funkcje prezydenta w poszukiwaniu środków na remonty.
Panie Szokalski weź się zajmij praca, a nie politykowaniem

20


mnopr ~mnopr (Gość)10.03.2021 06:51

Radny Janiak w sprytny sposób wprowadza w życie ideologię „ szpieguj,donoś,oskarżaj” charakterystyczną dla systemu komunistycznego, ale co się dziwić, on jest z PiS-u, zaczynają od dziur w drogach...

610


felga ~felga (Gość)09.03.2021 13:17

Inicjatywa godna poparcia i naśladowania nie tylko na terenie miasta.

111


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.03.2021 18:51

Panie Szokalski jak zabraknie kasy to MOPR Wam pomoże. Tam wszystkie oszczędności dyrektorka oddaje do miasta.

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.03.2021 18:47

Super pomysł. Popieram radnego Janika. A Pan dyr Szokalski niech sam weźmie się do roboty i szuka rozwiązań.

21


belzebub ~belzebub (Gość)10.03.2021 18:02

Nie lubię PiSu, ale popieram inicjatywę radnego. Władza nie jest po to, żeby trwać na stołkach, nic nie robić i brać za to dobrą kasę. Władza ma SŁUŻYĆ obywatelom. Brawo radny!

61


PIOTR.. ~PIOTR.. (Gość)10.03.2021 10:47

Sadowa zapraszam!!!!!!

30


Hh ~Hh (Gość)09.03.2021 21:17

Ej powiem wam gzie są dziury tak w gmine sulejów można zdobyć warunki zabudowy na rzece wystarczy trochę kasy

60


his. ~his. (Gość)10.03.2021 06:35

Dziury w jezdni to jedno. Zalania ulic opadami deszczowymi /roztopy/ to drugie. Po solidnej ulewie zbieg ulic Roosevelta i Próchnika to koszmar. Zresztą ulica Roosevelta do przejazdu to koszmar. Żeby było "weselej" za przejazdem podobnie. Krótko mówiąc cała.

72


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat