Dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim ppłk Robert Sójta wręczył odznaczenia i awanse podległym sobie funkcjonariuszom. To m.in. z okazji niedawnego święta Służby Więziennej. Medale za zasługi odebrało czterech funkcjonariuszy, a dwunastu może się cieszyć z awansów.
Usłyszeć takie słowa od żony, i to po 50 latach wspólnego życia – bezcenne. 24 pary małżeńskie z terenu gminy Wola Krzysztoporska obchodziły w grudniu tzw. złote gody, czyli jubileusz 50-lecia małżeństwa.
Wierzejskie Morsy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciły na swój sposób, czyli wchodząc do zimnej wody na piotrkowskim „Słoneczku”.
17 września 1939 roku ZSRR wbił nóż w plecy, walczącej od ponad dwóch tygodni z hitlerowskim najeźdźcą, II Rzeczypospolitej. Tego dnia wojska radzieckie wkroczyły na wschodnie granice Polski. Wydarzenia te upamiętniono w piątek (17.09) w Piotrkowie.
Jak co roku wszyscy, którym bliska jest pamięć o poległych w 1939 r., zebrali się 5 września u stóp pomnika na Górach Borowskich, by uczcić walczących w obronie Ojczyzny. Dzień wcześniej uroczystości upamiętniające żołnierzy Września odbyły się także w Grocholicach.
Wojewódzkie obchody 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, odbędą się 11 września w Wolborzu. Do miasta zjadą druhowie z całego województwa.
Piotrkowscy urzędnicy, a także kombatanci i przedstawiciele placówek edukacyjnych, pamiętali o bohaterach poległych w czasie II Wojny Światowej. W środowe przedpołudnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.
Myli się katów z ofiarami, przypisując odmienne role tym, którzy bronili człowieczeństwa przed tymi, którzy bestialsko niszczyli całe państwa. Ta wojna została wywołana przez niemieckich najeźdźców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
15 sierpnia, w całej Polsce obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej. W 101. rocznicę „Cudu nad Wisłą” władze Piotrkowa Trybunalskiego, wraz z mieszkańcami, upamiętniły pamięć poległych bohaterów.
15 sierpnia obchodzimy święto Wojska Polskiego, tego dnia przypada też rocznica zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”. My publikujemy wspomnienia tych, od których w roku 1920 wiele zależało.