Premier: Myli się katów z ofiarami, przypisując odmienne role tym, którzy bronili człowieczeństwa

PAPKraj Środa, 01 września 2021146514
Myli się katów z ofiarami, przypisując odmienne role tym, którzy bronili człowieczeństwa przed tymi, którzy bestialsko niszczyli całe państwa. Ta wojna została wywołana przez niemieckich najeźdźców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
fot. PAP

Zgodnie z tradycją poranne uroczystości na Westerplatte rozpoczęły się dźwiękiem syren alarmowych, tuż przed 4.45, bowiem o tej godzinie 1 września 1939 r. nastąpił niemiecki atak na polską Wojskową Składnicę Tranzytową, ulokowaną na gdańskim półwyspie.

 

Premier zwrócił uwagę, że "z roku na rok ubywa osób, które pamiętają tamte dni, tamten wrzesień. Z roku na rok coraz mniej jest świadków, naocznych świadków wojny, która rozpoczęła się wcześniej od paktu między Hitlerem a Stalinem 23 sierpnia 1939 r.". Wojny, która, jak dodał, "była największą hekatombą XX wieku, jednym z najkrwawszych konfliktów w dziejach ludzkości".

 

"Dziś po 82 latach od rozpoczęcia tej strasznej wojny, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że następuje proces wypierania z pamięci i świadomości, tego, kto był faktycznym sprawcą, kto był odpowiedzialny za tamte zbrodnie, za zniszczenia, za śmierć" - podkreślił. "Myli się katów z ofiarami, przypisując odmienne role tym, którzy w dramatycznych okolicznościach bronili człowieczeństwa, wolności, niepodległości przed z tymi, którzy bestialsko od pierwszych dni mordowali, niszczyli cały naród, niszczyli całe państwa" - zaznaczył.

 

"Za nami widnieje napis +Nigdy więcej wojny+, ale ta wojna została wywołana przez niemieckich najeźdźców. Już od pierwszych dni wojny niemiecki Wermacht dokonywał bestialskich zbrodni na cywilnej ludności polskiej" - przypomniał.

 

Autor: Olga Łozińska, Anna Wydorska


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hahaha! ~hahaha! (Gość)01.09.2021 15:10

Morawiecki osobiście nosił granaty w tornistrze. Tylko z wrodzonej sobie skromności i prawdomówności o tym nie wspomniał.

42


Weq ~Weq (Gość)01.09.2021 09:38

To jest lokalny portal, po co takie informacje.

93


Trzask ~Trzask (Gość)01.09.2021 07:46

Brawo Panie Premierze Morawiecki. Polacy pamiętają o niemieckich i rosyjskich zbrodniach na narodzie Polskim.

109


bez zmian ~bez zmian (Gość)01.09.2021 15:54

Obecnych politycznych cwaniaków i karierowiczów, podobnie jak dawniej, kolaborantów i zdrajców tak i dziś też myli się się z porządnymi i prawymi Polakami, dla których Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek dokumentowany solidną pracą, a nie miejsce na partyjny ciepły stołek i duże pieniądze.

40


Rudi ~Rudi (Gość)01.09.2021 10:09

A wspomniał Morawiecki o zbrodniach ukraińskich na Polakach ? Rozliczył PIS te zbrodnie i to ludobójstwo ?

50


Jar ~Jar (Gość)01.09.2021 08:24

Tyle lat po wojnie a u tych pis katolików nienawiść do innych narodów coraz większa! Tak nie da się dalej normalnie żyć!!!

97


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat