Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na wydzierżawienie części parku ks. Józefa Poniatowskiego. Zgodnie z jego warunkami u zbiegu ulic Żeromskiego i Parkowej ma powstać lokal gastronomiczny.
W Sulejowie zakończyły się już konsultacje społeczne dotyczące reorganizacji tamtejszego targowiska. Jednocześnie zamknięto też drugą ankietę, dotyczącą zagospodarowania Placu Straży.
Pereca na Podzamczu została przebudowana, w dodatku nie jest już ślepa. Ulica została połączona z Al. Kopernika. To jeden z elementów rewitalizacji tej części miasta, a dokładniej jeden z etapów utworzenia tzw. bulwarów nad rzeką Strawą. Prace trwały od ubiegłego roku i realizowane były w formule "projektuj i buduj". W piątek o poranku zadanie zostało oficjalnie zakończone, a ulica otwarta.
Trwa rewitalizacja piotrkowskiej Starówki, dzięki której zabytkowa część miasta stanie się „Młodym Starym Miastem”. Rozpoczął się kolejny kompleksowy remont miejskiej kamienicy, tym razem przy Starowarszawskiej 6.
„Uwaga! Nawierzchnia alei uszkodzona przez bobry, zalecana ostrożność podczas poruszania się.” Kartki z takim komunikatem rozwiesili w Parku Belzackim pracownicy piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Faktycznie w niektórych miejscach nietrudno wpaść do stawu. Sytuacja zmieni się jednak dopiero wówczas, gdy uda się pozyskać dofinansowanie na remont zieleńca.
Gmina Wola Krzysztoporska wywalczyła kolejne pieniądze na realizację swoich projektów. Tym razem chodzi o rewaloryzację parku w Woli Krzysztoporskiej. Wsparcie w wysokości prawie 2 mln zł pochodzić będzie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Przypomnijmy, włodarze Sulejowa, podobnie jak przedstawiciele innych miast w regionie, złożyli projekt w ramach programu realizowanego przez Urząd Marszałkowski pod nazwą rewitalizacja i rozwój potencjału społeczno – gospodarczego. Wartość całego sulejowskiego projektu to prawie 15 milionów złotych, dlatego ubiegano się o dofinansowanie w wysokości ok. 10 milionów złotych. Pierwotnie dotacji nie przyznano, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego argumentowali wówczas, że sulejowski projekt był po prostu jednym z najsłabszych i umieszczono go na liście rezerwowej. Kilka miesięcy temu pojawiły się jednak dodatkowe pieniądze i Sulejów otrzymał 1 milion 650 tysięcy na ten cel. Kwota przekazana przez Urząd Marszałkowski na rewitalizację Sulejowa cały czas rośnie i dzisiaj wynosi już ok. 60% wartości wnioskowanego dofinansowania, a do końcu roku może to być już 100% tej kwoty.
Na placu po byłym przedszkolu podczas prac związanych z rewitalizacją robotnicy natknęli się na niewypał z II wojny światowej. Jest to granat RPG-40 produkcji rosyjskiej.
Samorządy województwa łódzkiego i Piotrkowa Trybunalskiego wspólnie wyremontują budynek przy ul. Wojska Polskiego 2, w którym kiedyś mieścił się szpital. Nieruchomość to własność województwa, niszczała przez lata. Remont potrwa do końca 2019 roku, później przeniesie się tam m.in. Biblioteka Pedagogiczna.
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski chce iść z marszałkiem województwa łódzkiego do sądu. W ten sposób zamierza wywalczyć dofinansowanie na rewitalizację centrum miasta, którego pierwotnie nie przyznano. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego argumentowali wówczas, że projekt Sulejowa był po prostu gorszy od innych.