Advertisement

Jakie wnioski po konsultacjach w sprawie targowiska?

Strefa FMRegion Piątek, 08 stycznia 2021589033
W Sulejowie zakończyły się już konsultacje społeczne dotyczące reorganizacji tamtejszego targowiska. Jednocześnie zamknięto też drugą ankietę, dotyczącą zagospodarowania Placu Straży.
fot. sulejow.pl fot. sulejow.pl

Mieszkańcy podczas konsultacji dotyczących targowiska zwracali uwagę na konieczność utwardzenia placu, na którym ono funkcjonuje, a także na potrzebę wybudowania toalet i doprowadzenia wody do części straganów.


- Mając wiedzę na temat oczekiwań mieszkańców będziemy teraz przygotowywać wniosek o dofinansowanie tej inwestycji - mówi Kamil Budny z Urzędu Miasta w Sulejowie. Jak dodaje - Aby zrealizować tę inwestycję, będziemy ubiegać się o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Chcielibyśmy utwardzić pozostałą część targowiska, a tam gdzie będzie to możliwe, zasadzić rośliny, drzewa i krzewy oraz utworzyć system wodno-ściekowy, poprzez wybudowanie studni chłonnych. Ponadto zamierzamy również zadaszyć część terenu, zainstalować tam lampy solarne, zmodernizować budynek sanitarny, wyznaczyć chodniki i miejsca parkingowe. W tym miejscu zaplanowaliśmy też instalację elementów małej architektury: ławek, koszy na śmieci, tablic informacyjnych, stojaków na rowery, wiat ze stołami i ławkami.

 

Zieleń ma się też pojawić na Placu Straży, który po zakończeniu budowy kładki nad Pilicą, zostanie poddany rewitalizacji. Obecnie znaczna część placu jest wykorzystywana przez ekipy budowlane, a teraz został odgrodzony metalowym parkanem.


Zainteresował temat?

0

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Obłęd ~Obłęd (Gość)08.01.2021 19:03

To ile jeszcze razy będzie ten Plac Straży rewitalizowany ? Czyli co rewitalizowany przed budową kładki, a teraz będzie rewitalizowany po budowie kładki ? Ile kosztowała rewitalizacja przed, a ile będzie kosztowała po ?

111


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)10.01.2021 19:32

Zanim będzie utwardzony plac,to cały piach z targowicy wypłynie na chodnik przy Opoczyńskiej.Nikt się nie interesuje, że gazownicy po wymianie rur nieprawidłowo ułożyli kostkę na chodniku ,za nisko i po deszczu woda niesie z nieutwardzonego wyjazdu z targowicy nieprawdopodobne ilości piachu.

11


przyjezdny- gość ~przyjezdny- gość (Gość)10.01.2021 18:58

Następne pytanie, ile miejsc parkingowych na tym targowisku.W konsultacjach nie uczestniczyłam,moim zdaniem były zbyt krótkie , niezauważone przez chętnych, mogących wnieść ciekawe pomysły.Projekt ten z rysunku przyjemny dla oka,nawet ładny,ale czy to nie kolejny bonus za uciszenie walczących o S 12.

43


gość_sulejowianka ~gość_sulejowianka (Gość)09.01.2021 22:43

Z planowaniem to chyba w naszej gminie kiepsko. Najpierw coś robią aby za chwilę popsuć przy kolejnej robocie

42


eko ~eko (Gość)08.01.2021 23:51

Pasie pastuszek owieczki pasie, ja tam nie będę Cię pasał Mariollo o moja dollo i nie dollo. A tak na poważnie, to zazielenić i wypasać kozy. Będzie eko.

30


gość_quidam ~gość_quidam (Gość)09.01.2021 17:45

To są jakieś kpiny a nie żadne konsultacje społeczne! Na litość boską: z kim się konsultowano, kto o tych konsultacjach w ogóle wiedział? To jest manipulacja i draństwo.

92


Gall ~Gall (Gość)09.01.2021 12:26

Skoro sesje są zamknięte, skoro od kilku lat nie ma zebrań z mieszkańcami to może burmistrz zrobi tu jakieś stałe forum, gdzie konkretny urzędnik pod imieniem i nazwiskiem będzie odpowiadał mieszkańcom na ich pytania i sugestie dotyczące spraw publicznych, a nie jakiś anonim podpisujący się czy podszywający się ~gość_www.sulejow.pl (Gość) ? Czy to prawda, że urząd ma rzecznika prasowego ? Żaden urzędnik nie jest osobą anonimową za publiczne pieniądze. Jeśli jednak jest tak, że ten ktoś ~gość_www.sulejow.pl (Gość) podszywa się to chyba powinny być podjęte kroki prawne ?

34


gość_sulejowianka ~gość_sulejowianka (Gość)08.01.2021 22:10

A tam ma powstać targowisko czy park,że będą sadzone drzewa,kwiaty i inne rośliny?
Od wiosny jest brak wody i zakaz podlewania ogródków przydomowych, a więc czym i kto to będzie podlewał?Na Placu Straży w donicach co roku są sadzone kwiatki i po miesiącu jest po kwiatkach i tu będzie tak samo.Marnotrawstwo pieniędzy. Zadbajcie o zieleń
która jest.

51


gość_gość ~gość_gość (Gość)08.01.2021 15:58

A może tak ukończenie ul. Dobra Woda, ach zapomniałem leży na uboczu i nikt nie zobaczy jaki tzw burmistrz jest gospodarny bo przecież na jakiejś tam ulicy nie będzie otwarcia i zdjęć

52


???? ~???? (Gość)08.01.2021 11:58

Picu, picu mój dziedzicu.. rewitalizacja po rewitalizacji. Hipokryci jak Tramp w USA.

72


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat