Tomaszów pozazdrościł innym miastom regionu i wkrótce także będzie miał nowe tablice informacyjne. Tamtejszy magistrat wdraża bowiem System Informacji Miejskiej.
Ponad 80 mln złotych kosztować będzie rewitalizacja centrum Tomaszowa Mazowieckiego. Aż 70 milionów dorzuciła Unia Europejska.
Po wielu latach mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego doczekają się rewitalizacji centrum miasta. Ta jedna z największych inwestycji w historii Tomaszowa, rozpocznie się w przyszłym roku.
Wyniesienie ponad płytę Rynku Trybunalskiego zarysu ratusza, popularnie zwanego po prostu "murkiem" chyba po raz pierwszy w ubiegłym roku tak wyraźnie pokazało, że nawet największa, obwarowana unijnymi wymogami inwestycja, może napotkać na dodatkowe koszty i komplikacje. Ile jeszcze takich "kwiatków" wyrośnie na Trakcie? Takich... jak choćby konieczność wykupienia od Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Piotrkowie ulicy POW?
Miejska Komisja Bezpieczeństwa nie zgodziła się na rozwiązania zaproponowane w projekcie przebudowy ulicy Słowackiego i POW. Kontrowersje wzbudziły rozwiązania organizacji ruchu.
Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji Starego Miasta w Piotrkowie w ramach projektu Trakt Wielu Kultur. Estetyka Starówki zdecydowanie się poprawiła, choć nie ulega wątpliwości, że do zrobienia jest jeszcze bardzo wiele.
Podczas niedawnego spotkania mieszkańców Piotrkowa z urzędnikami w sprawie inwestycji "Trakt Wielu Kultur" omawiano ewentualne zamknięcie dla ruchu fragmentu ulicy Słowackiego na odcinku między ulicą Sienkiewicza, a placem Kościuszki. Taka opcja jak się okazuje była przewidywana. Co by to mogło oznaczać? Kompletny paraliż komunikacyjny w centrum miasta.
Wśród piotrkowian rosną emocje, które wzbudzają kolejne wizje architektów, opracowujących rewitalizację centrum miasta, czyli Trakt Wielu Kultur.
Zagrożona może być realizacja projektu "Trakt Wielu Kultur" a to za sprawą zmiany interpretacji przepisów unijnych. Piotrków może otrzymać dużo mniej pieniędzy niż zakładał, albo otrzymać je znacznie później.