Jak prowadzona jest rewitalizacja Piotrkowa? Jakie prace jeszcze wykonać? Co należałoby zmienić? Odpowiedzi na te pytania mają dać konsultacje społeczne dotyczące prowadzonych od wielu lat działań mających na celu przywrócenie blasku najstarszej części grodu trybunalskiego.
W Polsce stale rośnie liczba inwestycji współfinansowanych przez Fundusze Europejskie. Środki unijne przeznaczane są między innymi na cele związane z ochroną dziedzictwa kulturowego. Rewitalizacja to pobudzenie do życia przygaszonych piętnem zmian ustrojowych i zniszczeń istnień ludzkich z całym ich otoczeniem, domami, podwórkami, pracą oraz spędzanym czasem wolnym. Nie jest tajemnicą, że bez wsparcia Funduszy Europejskich wiele remontów i renowacji perełek polskiej kultury byłoby utrudnionych, a czasem wręcz niemożliwych. Jednym z nich jest rewitalizacja terenów Podzamcza w Piotrkowie Trybunalskim.
W Ciechominie na terenie gminy Aleksandrów zakończyła się realizacja kolejnej inwestycji. Chodzi o zagospodarowanie centrum wsi. - To kolejny projekt, który pozwoli na nadanie nowego wyglądu przestrzeni publicznej w gminie - cieszy się wójt Paweł Mamrot.
Trwa rewitalizacja, która ma całkowicie zmienić wizerunek tego miejsca. Na jakim etapie są prace?
Roman Drozdek wystąpił jako jeden z prelegentów podczas konferencji poświęconej rewitalizacji parków przez samorządy. W trakcie wystąpienia wójt Woli Krzysztoporskiej mówił o pracach, jakie wykonano w dwóch parkach na terenie gminy.
Trwa rewitalizacja murów obronnych znajdujących się przy placu Niepodległości oraz przylegających do nich schodów prowadzących w kierunku ul. Łaziennej-Mokrej. Co już udało się wykonać, a jakie prace dopiero zostaną przeprowadzone?
Na placu Niepodległości trwa rewitalizacja zabytkowych murów obronnych. Prace nie obejmują jednak całego fragmentu byłej fortyfikacji. – Czy to oznacza, że nie będzie modernizacji całej długości murów? – pytali słuchacze radia Strefa FM.
Zabytkowy park wokół Szkoły Podstawowej w Szynczycach w gminie Czarnocin znów jest dumą okolicznych mieszkańców. W niedzielę (19.09) oficjalnie oddano go do użytku po rewitalizacji. Można podziwiać nie tylko wyeksponowany starodrzew, ale też mnóstwo nowych nasadzeń, między którymi wysypano nowe żwirowe alejki.
Blisko 2 lata temu plac Niepodległości przeszedł diametralną zmianę, dzięki której dziś jest to miejsce pełne zieleni i kolorowych krzewów oraz kwiatów. Choć kiedy miasto prowadziło inwestycję to nie brakowało głosów krytycznych.
Kładka pieszo - rowerowa, która powstaje w Sulejowie połączyła już dwa brzegi Pilicy. Radość z tego faktu podkreślał na antenie radia Strefa FM burmistrz Wojciech Ostrowski.