Advertisement

Będzie rewitalizacja zbiornika w Bogdanowie

ePiotrkow Czwartek, 23 czerwca 20222
Już niedługo mają się rozpocząć prace rewitalizacyjne przy zbiorniku wodnym w Bogdanowie. W Urzędzie Gminy rozstrzygnięto przetarg na realizację inwestycji.
Fot. UG Wola Krzysztoporska Fot. UG Wola Krzysztoporska

Będzie ona wykonywana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca będzie miał za zadanie nie tylko wykonać rewitalizację zbiornika, ale też wcześniej ją zaprojektować. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2023 roku.

To bardzo ważne, by ten zbiornik został wreszcie zrewitalizowany, nie tylko ze względu na jego funkcję, ponieważ zbiera nadmiar wód z terenu Bogdanowa. Chodzi także o estetykę tego terenu położonego w centrum miejscowości – mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Roboty będą polegać na oczyszczeniu zbiornika, umocnieniu jego skarp i dna płytami ażurowymi, modernizacji terenu przyległego poprzez utwardzenie z kostki betonowej, montaż ławek, koszy betonowych na odpady stałe, tablicy informacyjnej, poręczy i innych elementów małej architektury, a także przebudowie dwóch przepustów oraz wykonaniu żelbetowych wylotów do zbiornika.

 
Koszt rewitalizacji wyniesie blisko 550 tys. złotych, ale gmina zapłaci tylko niewielką jego część. Resztę pokryje dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład.


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)24.06.2022 01:20

jednego bagna mniej, ale to nie wystarczy

20


Mhm ~Mhm (Gość)23.06.2022 19:34

Bede se pływał w łikendy

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat