Artykuły do tagu: bobry

12.02.2024 13:48
Bobry w natarciu? 
Przejeżdżając ulicą Wierzejską w Piotrkowie Trybunalskim, zwróciliśmy uwagę na kilka drzew, które bez wątpienia padły ofiarą mocnych zębów. Podejrzenie od razu padło na bobry. Okazuje się, że populacja tych dużych gryzoni utrzymuje się w naszych stronach w ostatnim czasie na stałym poziomie.
Bobry wyrządzają szkody przy Słoneczku
Coraz więcej drzew w okolicach piotrkowskiego kąpieliska Słoneczko jest podgryzanych przez bobry. Jedno z nich, bardzo okazałe, jest na tyle zniszczone, że może je powalić silny wiatr.
Śmiertelny wypadek na DK 91
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Bobry, w gminie Radomsko. Kierujący peugeotem uderzył w drzewo. 39-letni radomszczanin, mimo udzielonej na miejscu pomocy medycznej zmarł.
Parkowa alejka zdewastowana przez bobry
„Uwaga! Nawierzchnia alei uszkodzona przez bobry, zalecana ostrożność podczas poruszania się.” Kartki z takim komunikatem rozwiesili w Parku Belzackim pracownicy piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Faktycznie w niektórych miejscach nietrudno wpaść do stawu. Sytuacja zmieni się jednak dopiero wówczas, gdy uda się pozyskać dofinansowanie na remont zieleńca.
21.02.2019 11:43
Artystyczne ferie w ODA
W drugim tygodniu ferii w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych uczestnicy warsztatów zostali wprowadzeni w świat malarstwa impresjonistycznego przez ukraińskiego artystę plastyka Włodzimierza Bobryka.
07.09.2015 09:18
Bóbr czy człowiek?
Uszkodzone drzewo w parku Belzackim w Piotrkowie to sprawka bobra czy człowieka? - zastanawia się piotrkowski radny, który odkrył szkodę podczas niedzielnego spaceru.
Bobry niemal w samym centrum Piotrkowa
Mieszkańcy osiedla Wiślana alarmują o niesionym przez gryzonie zagrożeniu. Jak się okazuje, władze miasta wiedzą o problemie.
Piotrków: Na bobry nie ma rady
Ulica Sulejowska w Piotrkowie, rzeczka kilka metrów od drogi i... bobry. Nasza redakcja otrzymała informację, że zwierzęta bardzo mocno obgryzły rosnące drzewa. Kierowcy są zaniepokojeni, gdyż jedno z nich może runąć wprost na drogę i doprowadzić do nieszczęścia.
Rozmawiamy z Maciejem Pysiem, założycielem i właścicielem „Małej Galerii”, a także Aleksandrem Bobryshevem, ukraińskim artystą malarzem, który jest pierwszym zagranicznym artystą prezentującym swoje prace w tej galerii.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat