"Skończyć z milczeniem" - pod takim hasłem odbyła się konferencja zorganizowana przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim. Przedstawiciele policji, sądu i fundacji mówili o potrzebie ochrony praw dzieci i seniorów oraz o formach współpracy rodzin z placówkami społecznymi.
Cyberprzemoc to temat spotkań, jakie zorganizowało dla młodzieży w wieku 15-21 lat, w ramach swojej bieżącej działalności, Młodzieżowe Centrum Kariery przy OHP w Piotrkowie. Przez dwa dni prelekcji młodzi ludzie, podopieczni hufca pracy przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego, zapoznają się nie tylko z pojęciem i formami przemocy w sieci, ale także dowiedzą się, jak przed nimi się bronić i gdzie jej ofiary mogą szukać pomocy.
Prawie połowa Polaków akceptuje tzw. klapsa jako metodę wychowawczą. - To coś nie jest żadną metodą wychowawczą - grzmiał w radiowym Maglu rzecznik praw dziecka.
Piotrkowscy funkcjonariusze zatrzymali w miniony wtorek do kontroli kierującego samochodem osobowym. Jeden z funkcjonariuszy poprosił o dokumenty, a drugi zaczął przeszukiwać samochód. Wtedy też miało dojść do użycia siły wobec kierowcy. Policja twierdzi z kolei, że to mężczyzna był agresywny.
Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu przyjęto ustawę wymierzoną przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt. Z 2 do 3 lat pozbawienia wolności wzrosną kary związane z zabijaniem zwierząt i znęcaniem się nad nimi. W przypadku dokonania tego ze szczególnym okrucieństwem za kratki będzie można trafić nawet na 5 lat.
Piotrkowscy dzielnicowi pomogli kobiecie dręczonej fizycznie i psychicznie przez męża. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim 66-latek został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do żony. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Szesnastu mężczyzn podejrzanych o posiadanie i rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem małoletnich zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Tomaszowa Mazowieckiego. Zatrzymani przechowywali w komputerach, telefonach i na innych nośnikach pamięci, zdjęcia i filmy z zakazanymi treściami. 15 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, jednego oddano pod policyjny dozór.
Żona bydgoskiego radnego, Rafała Piaseckiego, opublikowała półgodzinny zapis audio, na którym słychać, jak mąż znęca się nad nią fizycznie - dusi, popycha i zatyka jej usta - i psychicznie. Nazywa ją "k***ą", "ch**em", g**nem i szmatą. Zapowiada, że "będzie ją gnoił" i każe "wypi****lać po kwiaty". Przerażające nagranie wstrząsnęło opinią publiczną. I skłania do pytania: czy o problemie przemocy domowej rozmawiamy wystarczająco głośno?
W Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, czyli 25 listopada rusza kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”.
W Polsce zjawisko cyberprzemocy pojawiło się w 2011 roku, gdzie internauta oczerniał poległego w Afganistanie polskiego żołnierza. Obecnie cyberprzemoc dotyczy głównie przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem telefonów komórkowych, tabletów i przede wszystkim internetu. Przypadki cyberprzemocy odnotowywane są również w regionie piotrkowskim.