Policjantki z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim podczas służby zostały poproszone o pomoc. Okazało się, że kierowca podróżujący autostradą A1 zauważył na drodze małego szczeniaka. Zabrał go z drogi i przekazał mundurowym.
Bóbr, który pod koniec listopada ranny trafił do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, wrócił na wolność. Leśnicy, którzy opatrzyli jego rany, uznali, że zwierzę jest już na tyle silne, że poradzi sobie w swoim naturalnym środowisku. Zapowiadają jednak, że planują go odwiedzać.
Licytacje, słodki bazarek, wystawa rękodzieła i świąteczne melodie towarzyszyły finałowi akcji „Pomóżmy Łukaszowi wstać!”, który zorganizowano w niedzielę w Srocku. W powrocie do zdrowia pomaga mu rodzina, znajomi, sąsiedzi i zupełnie obcy ludzie niesieni odruchem serca. Dzięki wspólnemu wysiłkowi na leczenie pana Łukasza udało się zebrać 32 tys. 123 złotych i 4 groszy.
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wielki finał akcji "Pomóżmy Łukaszowi wstać". O godz. 10:15 w sali OSP w Srocku rozpocznie się festyn rodzinny z wieloma atrakcjami. Podczas imprezy będzie można wesprzeć zbiórkę na rehabilitację Łukasza Tabały.
Na terenie gminy Czarnocin pojawił się czerwony, metalowy pojemnik w kształcie serca, do którego mieszkańcy mogą wrzucać zebrane plastikowe nakrętki. Serce znajduje się w centrum Czarnocina, na skwerku u zbiegu ulic Głównej i Poniatowskiego.
Zakrwawiony i osłabiony bóbr został znaleziony przez strażaków ochotników z OSP w Wąwale (pow. tomaszowski). Zwierzę zostało przewiezione do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, gdzie otrzymało już niezbędną pomoc.
Błyskawicznie udało się zebrać wolontariuszy, którzy w przyszłym roku będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim oraz powiecie piotrkowskim. Tym razem mieszkańcy będą mogli spotkać ponad 800 osób, które postanowiły w ten sposób wesprzeć fundację. To dotychczasowy rekord. Podobnie jak w czasie ostatniego finału, w Piotrkowie działać będą dwa sztaby.
Asystenci osobiści niezmienne pomagają w codziennych czynnościach życiowych niesamodzielnym mieszkańcom gminy Sulejów oraz osobom z niepełnosprawnościami. Poprzez realizację tego programu poprawia się jakość ich życia, a sami mieszkańcy czują się bezpieczniej.
Po raz kolejny ważna idea honorowego krwiodawstwa połączyła pracowników z Centrali PGE GiEK, Kopalni i Elektrowni Bełchatów, a także mieszkańców regionu. Wspólna akcja pozwoliła zebrać cenne litry drogocennego leku.
Dwa ranne myszołowy trafiły do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole z powiatów opoczyńskiego i skierniewickiego. Zwierzęta zostały już poddane pierwszym zabiegom, które mają pomóc im w dojściu do pełnej sprawności. Pierwszy z nich najpewniej został zaatakowany przez innego drapieżnika, a drugiego potrącił samochód.