Advertisement

Gmina Czarnocin pomaga z sercem

ePiotrkowRegion Wtorek, 30 listopada 20215
Na terenie gminy Czarnocin pojawił się  czerwony, metalowy pojemnik w kształcie serca, do którego mieszkańcy mogą wrzucać zebrane plastikowe nakrętki. Serce znajduje się w centrum Czarnocina, na skwerku u zbiegu ulic Głównej i Poniatowskiego.
fot.: UG Czarnocin fot.: UG Czarnocin

W ostatnim czasie obserwujemy wiele akcji charytatywnych na rzecz chorych dzieci i osób potrzebujących pomocy, dlatego widząc taką potrzebę oraz chęć pomagania innym wśród naszych mieszkańców, podjęliśmy decyzję o zakupie i montażu takiego urządzenia. Tego typu akcje były podejmowane wcześniej np. w naszych szkołach. To za ich sprawą zrodził się pomysł postawienia takiego pojemnika, dzięki czemu dziś mogą włączyć się w tę piękną ideę wszyscy mieszkańcy. Cieszymy się z tego, że pojemnik szybko się zapełnia - mówi wójt Roman Miksa. 

 

Urzędnicy z Czarnocina podkreślają, że ta inwestycja ma też aspekt ekologiczny i stanowi swoistą segregację odpadów plastikowych. Worki czy kartony z nakrętkami już nie muszą zalegać w domach, bo można wrzucić je do wielkiego metalowego serca i tym samym pomóc innym.  - Osobą szczególnie zaangażowaną w pomoc drugiemu człowiekowi i propagującą to wśród młodzieży jest Elżbieta Przybył nauczycielka ZSP w Czarnocinie, której składam serdeczne podziękowania m.in. za włączanie się w akcje proekologiczne na terenie naszej gminy - dodaje wójt Miksa.


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dd ~Dd (Gość)30.11.2021 18:25

A w Piotrkowie się nie da takich serc postawić

00


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)30.11.2021 16:41

Kiedy wreszcie będzie w Piotrkowie Trybunalskim???

10


gg ~gg (Gość)30.11.2021 16:12

Po co te maski?

00


osprozprzak ~osprozprzak (Gość)30.11.2021 12:52

w Rozprzy stoja takie od roku

30


Vase ~Vase (Gość)30.11.2021 12:08

To raczej lans wójta

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat