- Najważniejsze w sytuacji pożaru jest sprawne opuszczenie palącego się budynku. Niestety zdarza się tak, że klucze do zamkniętych drzwi ma w kantorku “pan Mietek” - na drugim końcu szkoły. To skrajna nieodpowiedzialność – mówią fachowcy od bezpieczeństwa pożarowego. Jak jest w piotrkowskich szkołach?
Po nowym roku, idąc do lekarza nie trzeba będzie już zabierać ze sobą legitymacji ubezpieczeniowej lub innych zaświadczeń potwierdzających ubezpieczenie zdrowotne. Wystarczy dokument ze zdjęciem i numer PESEL.
Dni stają się coraz chłodniejsze, warto więc zadbać o samochody. Prezentujemy kilka porad, które zapewne się przydadzą.
W tym roku w byłym województwie piotrkowskim doszło do 29 wypadków przy pracy. Osiem z nich zakończyło się śmiercią pracowników. Często to właśnie pracownicy nie stosują się do zasad BHP, ale i pracodawcy nie są bez winy - oprócz alkoholu, kolejną przyczyna wypadków jest pośpiech.
W 2012 roku piotrkowscy kierowcy jeździli bezpieczniej. W porównaniu do poprzedniego roku odnotowano mniej wypadków, zabitych oraz rannych. Odnotowano również mniej kolizji.
Wystarczą pierwsze chłody, by z kominów zaczął się unosić swąd palonych plastików. Dzieje się to najczęściej w dzielnicach domków jednorodzinnych. - Prawo zabrania palenia śmieciami w piecach - przypomina Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
Od środy (31 października) od godziny 14.00 trwać będzie ogólnopolska akcja Znicz 2012, która zakończy się późnym wieczorem 4 listopada.
Pokazy wyszkolenia ułanów, inscenizacje walk, pokaz sprzętów oraz wiele innych "pułkowych" atrakcji czekało na wszystkich, którzy w sobotnie popołudnie przybyli na Plac Pofranciszkański. Tam odbył się festyn rodzinny z okazji Święta Pułkowego 25 Pułku Piechoty.
Apele przedstawicieli Rady Osiedla i mieszkańców pomogły. Ulica Włókiennicza stanie się drogą z pierwszeństwem przejazdu.
Skatepark w Piotrkowie będzie ogrodzony i monitorowany.