Aż dwie szczypiornistki MKS Piotrcovii zostały nominowane do tytułu zawodniczki grudnia w PGNiG Superlidze. Szansę na to wyróżnienie mają bramkarka Karolina Sarnecka i rozgrywająca Magdalena Drażyk.
Czworo zawodników piotrkowskich klubów piłki ręcznej: Oktawia Płomińska (Piotrcovia) oraz Adam Pacześny, Roman Pożarek i Marcin Szopa (Piotrkowianin) oddało w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi osocze.
4 lata działalności, ponad 700 uratowanych zwierząt i 400 takich, którym udało się znaleźć nowy dom. Tyle mówią liczby o dotychczasowej działalności Fundacji Masz Nosa, która pod Sulejowem prowadzi azyl dla zwierząt. Jednak azyl to przede wszystkim ludzie z wielkim sercem dla naszych „braci mniejszych” i niosący im wsparcie w trudnych chwilach. Teraz oni potrzebują wsparcia w postaci głosów, żeby wygrać ZWIERZAKOBUSA, czyli specjalistyczne auto do przewozu podopiecznych Fundacji Masz Nosa.
Funkcjonariusze Służby Więziennej pomagają osobom zakażonym koronawirusem. Rozpoczęła się ogólnopolska akcja oddawania osocza przez przedstawicieli więziennictwa. Włączyli się w nią także strażnicy więzienni zatrudnieni w piotrkowskim Areszcie Śledczym.
Funkcjonariusze piotrkowskiej jednostki stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, aby oddać krew, z której można wyodrębnić osocze. Policyjni ozdrowieńcy doskonale wiedzą co znaczy zmierzyć się z chorobą i jak ważne jest zdrowie. Przypominają również o tym, że w tym trudnym czasie, jakim jest stan pandemii należy pamiętać o innych.
40-latek chciał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, posługując się dowodem osobistym swojego brata. Tymczasem drugi z mężczyzn czekał przed budynkiem piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Braterska pomoc w zdobyciu "prawka" może zakończyć się karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku zaapelował do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Opublikował również materiał wideo kancelarii premiera, w którym zawarto informacje dotyczące procedury oddawania osocza przez ozdrowieńców.
Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stale apelują o dzielenie się darem życia, czyli krwią. W dobie pandemii wyjątkowo cenny stał się jeden z jej składników, czyli osocze, a dokładniej osocze pochodzące od osób, które przeszły COVID-19. Sprawdziliśmy, dlaczego jest to takie ważne i gdzie można je oddać.
W dniu 17.11.2020 roku (wtorek) w godz. 8.00-9.30 w Katedrze Nauk o Bezpieczeństwie piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędzie się pierwszy w tym roku akademickim otwarty wykład online na platformie TEAMS adresowany do studentów i pracowników Uczelni.
9 projektów wygrało głosowanie w ramach piotrkowskiego budżetu obywatelskiego 2021.