Advertisement

Podszywał się pod swojego brata, by zdobyć za niego prawo jazdy

Policja KMP Piotrków Środa, 02 grudnia 202097337
40-latek chciał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, posługując się dowodem osobistym swojego brata. Tymczasem drugi z mężczyzn czekał przed budynkiem piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Braterska pomoc w zdobyciu "prawka" może zakończyć się karą do 5 lat pozbawienia wolności.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że do egzaminu państwowego na prawo jazdy próbował przystąpić mężczyzna posługujący się cudzym dowodem tożsamości. 40-letni mężczyzna chciał zdobyć uprawnienia kategorii C, podając się za młodszego brata. Egzaminator dokładnie zweryfikował dane, dzięki czemu nie doszło do oszustwa. 40-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy.

 

W tym samym czasie, przed budynkiem WORD czekał 36-latek, do którego należały dokumenty. Twierdził, że to on jest starszym bratem, przez co odpowie za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Z kolei 40-latek odpowie za użycie dokumentu, wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego oraz posłużenie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci ustalili również, że przed przystąpieniem do egzaminu 40-latek dokupił sobie 2 godziny jazdy z instruktorem, pomimo posiadanych uprawnień do kierowania od kilkunastu lat. Okazało się też, że bracia w ten sam sposób próbowali zdobyć uprawnienia pod koniec października. Wówczas 40-latek nie zdał egzaminu.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_janek ~gość_janek (Gość)03.12.2020 18:54

Na taki egzamin to trzeba przyjsc trzezwym?poszedl bym zrobic prawko ale poniżej 1,5 promila nie schodzi

10


kier. Owca ~kier. Owca (Gość)02.12.2020 17:43

Cytuję:
przystąpieniem do egzaminu 40-latek dokupił sobie 2 godziny jazdy z instruktorem, pomimo posiadanych uprawnień do kierowania od kilkunastu lat. Okazało się też, że bracia w ten sam sposób próbowali zdobyć uprawnienia pod koniec października. Wówczas 40-latek nie zdał egzaminu.


Facet, który ma uprawnienia od kilkunastu lat nie zdaje egzaminu? To coś nie tak jest z kierowcami, czy z egzaminami? A może z tymi egzaminami na prawko jest tak, jak z testami na covida - raz się zda, a drugi raz już się nie zda? Troszkę to niepokojące.

Cytuję:
40-letni mężczyzna chciał zdobyć uprawnienia kategorii C, podając się za młodszego brata. Egzaminator dokładnie zweryfikował dane, dzięki czemu nie doszło do oszustwa.


Ale jak zweryfikował, czyżby kazał mu ściągnąć maskę z twarzy?! Uuuuu... oskarżyć zatem egzaminatora o narażenie tego 40-latka i ludzi w pobliżu na utratę zdrowia i życia i zamknąć w pierdlu obydwu. Cyrk.

61


gość_jopa ~gość_jopa (Gość)02.12.2020 15:20

Przecież nie ma już Toyoty. Znów coś kręcą?

40


bjutifulmednes ~bjutifulmednes (Gość)02.12.2020 12:12

Zróbcie jeszcze coś z tymi, którzy przyjeżdżają samochodami na egzamin, tyle że nie parkują bezpośrednio pod WORDem, ale na sąsiednich parkingach. Stracili prawko, a i tak dalej jeżdżą/

120


zwest;;; ~zwest;;; (Gość)02.12.2020 12:35

ale jakie zaufanie między braćmi mimo niezdanego wcześniej egzaminu...

120


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat