Podszywał się pod swojego brata, by zdobyć za niego prawo jazdy

Policja KMP Piotrków Środa, 02 grudnia 202094087
40-latek chciał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, posługując się dowodem osobistym swojego brata. Tymczasem drugi z mężczyzn czekał przed budynkiem piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Braterska pomoc w zdobyciu "prawka" może zakończyć się karą do 5 lat pozbawienia wolności.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że do egzaminu państwowego na prawo jazdy próbował przystąpić mężczyzna posługujący się cudzym dowodem tożsamości. 40-letni mężczyzna chciał zdobyć uprawnienia kategorii C, podając się za młodszego brata. Egzaminator dokładnie zweryfikował dane, dzięki czemu nie doszło do oszustwa. 40-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy.

 

W tym samym czasie, przed budynkiem WORD czekał 36-latek, do którego należały dokumenty. Twierdził, że to on jest starszym bratem, przez co odpowie za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Z kolei 40-latek odpowie za użycie dokumentu, wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego oraz posłużenie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci ustalili również, że przed przystąpieniem do egzaminu 40-latek dokupił sobie 2 godziny jazdy z instruktorem, pomimo posiadanych uprawnień do kierowania od kilkunastu lat. Okazało się też, że bracia w ten sam sposób próbowali zdobyć uprawnienia pod koniec października. Wówczas 40-latek nie zdał egzaminu.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_janek ~gość_janek (Gość)03.12.2020 18:54

Na taki egzamin to trzeba przyjsc trzezwym?poszedl bym zrobic prawko ale poniżej 1,5 promila nie schodzi

10


kier. Owca ~kier. Owca (Gość)02.12.2020 17:43

Cytuję:
przystąpieniem do egzaminu 40-latek dokupił sobie 2 godziny jazdy z instruktorem, pomimo posiadanych uprawnień do kierowania od kilkunastu lat. Okazało się też, że bracia w ten sam sposób próbowali zdobyć uprawnienia pod koniec października. Wówczas 40-latek nie zdał egzaminu.


Facet, który ma uprawnienia od kilkunastu lat nie zdaje egzaminu? To coś nie tak jest z kierowcami, czy z egzaminami? A może z tymi egzaminami na prawko jest tak, jak z testami na covida - raz się zda, a drugi raz już się nie zda? Troszkę to niepokojące.

Cytuję:
40-letni mężczyzna chciał zdobyć uprawnienia kategorii C, podając się za młodszego brata. Egzaminator dokładnie zweryfikował dane, dzięki czemu nie doszło do oszustwa.


Ale jak zweryfikował, czyżby kazał mu ściągnąć maskę z twarzy?! Uuuuu... oskarżyć zatem egzaminatora o narażenie tego 40-latka i ludzi w pobliżu na utratę zdrowia i życia i zamknąć w pierdlu obydwu. Cyrk.

61


gość_jopa ~gość_jopa (Gość)02.12.2020 15:20

Przecież nie ma już Toyoty. Znów coś kręcą?

40


bjutifulmednes ~bjutifulmednes (Gość)02.12.2020 12:12

Zróbcie jeszcze coś z tymi, którzy przyjeżdżają samochodami na egzamin, tyle że nie parkują bezpośrednio pod WORDem, ale na sąsiednich parkingach. Stracili prawko, a i tak dalej jeżdżą/

120


zwest;;; ~zwest;;; (Gość)02.12.2020 12:35

ale jakie zaufanie między braćmi mimo niezdanego wcześniej egzaminu...

120


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat