W sobotę w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym OAZA odbył się piknik rodzin z okazji Dnia Działkowca. Do udział w nim zaproszono także dzieci z Ukrainy, które do Polski musiały przyjechać w związku z trwającą w ich ojczyźnie wojną.
Wolbórz dotrzymał ponad 61 tys. zł dofinansowania na projekt „Pszczoła w mieście - Ogrody przyjazne naturze”. Na terenie tamtejszej Szkoły Podstawowej utworzony zostanie teren zieleni wraz z bazą edukacyjną i ulami.
Ogrody, parki, skwery – to ozdoba każdej miejscowości, a także przestrzenie do wspólnego spędzania czasu i do odpoczynku. Samorząd województwa chce, aby w Łódzkiem takich miejsc było jak najwięcej. Stąd projekt „Województwo łódzkie ogrodem Polski”, w ramach którego w Nieborowie odbył się Festyn Ogrodniczy „Pamiętajmy o ogrodach”.
Wandale niszczą park ks. J. Poniatowskiego i ogród botaniczny, a ich nieodpowiedzialne występki mogą zagrażać bezpieczeństwu spacerowiczów. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zgłaszanie wszelkich zaobserwowanych zagrożeń oraz przejawów wandalizmu policji, straży miejskiej lub do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował po pandemicznej przerwie XV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”. Wystawa pojawiła się tradycyjnie na terenie przy zamku w Bykach. Dojazd wymaga jednak cierpliwości - na ul. Łódzkiej utworzył się gigantyczny korek.
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na XV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”, które odbędą się 24 kwietnia przy zamku w Bykach. Po dwuletniej przerwie blisko 130 wystawców zaprezentuje szeroką gamę roślin i nasion, narzędzi do prac ogrodniczych, nawozów i środków ochrony roślin oraz wszystkiego co potrzebne do wyposażenia i aranżacji ogrodów, a także zbiorników wodnych. Obecne będą również firmy z branży odnawialnych źródeł energii.
Pewnie wiele osób zgodzi się z tym, że mając trochę przestrzeni w ogrodzie warto będzie pomyśleć o przydomowym basenie. W letnie dni, taki wypoczynek w basenie będzie czystą przyjemnością. Realizacja tego marzenia o własnym basenie nie musi być szczególnie kosztowna. Oczywiście budowa stałego basenu z wkopaną w ziemię niecką to duży wydatek. Jeśli jednak postawimy na basen ogrodowy, który na sezon zimowy będzie składany to koszty nie muszą być aż tak duże, a jednocześnie nie ingeruje się w sposób trwały w otoczenie domu. Warto zapoznać się z ofertą basenów ogrodowych, by wiedzieć co wybrać i na co zwracać uwagę przy zakupie, a także gdzie dokonać zakupu.
Duży czy mały? Naturalny? Z rabatami? Warzywniakiem? Każdy ogród jest inny – każdy ma swoje zakamarki. Jaka kosiarka będzie najlepsza do przydomowego ogrodu? Ciężko powiedzieć na pierwszy rzut oka, ale nie martw się – zaraz wszystko się wyjaśni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać idealną kosiarkę!
Niewiele podobnych zabytkowych i dobrze zachowanych budynków znajduje się na terenie województwa łódzkiego. Dlatego też stanowią turystyczne perły regionu i bezcenne dziedzictwo historyczne, a często także architektoniczne. Choć znajdujący się w Nieborowie pałac po wielu przebudowach nosi cechy kilku epok, to zachował dawny rozkład pokoi, a także pałacowe wyposażenie.
Zima to trudne warunki dla wielu gatunków roślin. Mróz oraz brak śniegu sprawiają, że rośliny mogą przemarzać. Drzewa są szczególnie narażone na pękanie kory, zwłaszcza podczas intensywnych zmian temperatury na przedwiośniu. Z tego względu zaleca się zabezpieczać pnie drzew w sadach przed mrozem. Jak to zrobić?