Advertisement

Artykuły do tagu: Ogród

Rozdadzą 15 tysięcy sadzonek
Ponad 15 tysięcy drzewek i krzewów owocowych trafi do instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców województwa łódzkiego. W poniedziałek w Piotrkowie zainaugurowano akcję "Owocowe Łódzkie".
Przegląd najciekawszych zadaszeń do ogrodu
Ogród niewątpliwie jest miejscem relaksu i wypoczynku. Można też organizować w nim grille czy garden party. Aby ta przestrzeń była praktyczna, a przy tym stylowa, warto jeszcze zadbać o właściwe zadaszenie. Dziś przedstawimy Wam najciekawsze rozwiązania.
Jakie meble warto mieć w swoim ogrodzie?
Przydomowy ogród to miejsce, w którym można oddać się relaksowi po ciężkim dniu i wypocząć na świeżym powietrzu. Aby była to przestrzeń, w której będzie spędzać się czas z prawdziwą przyjemnością, koniecznie trzeba zadbać o jej odpowiednią aranżację. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego ogrodu są meble ogrodowe. Dzięki nim wypoczynek na łonie przyrody stanie się czasem naprawdę wyjątkowym. Dla jakich mebli warto znaleźć miejsce w przydomowym ogrodzie?
Jak szybko i skutecznie usunąć muł z oczka wodnego?
Przydomowe stawy i oczka wodne to miejsca architektury ogrodowej, które mają pozytywny wpływ na estetykę krajobrazu. Tworzą wyjątkową atmosferę, zachęcają do wypoczynku i rodzinnego relaksu. Niestety, bardzo często szlam, który zbiera się na dnie oczka wodnego, zaburza wrażenie estetyczne. Powstający osad w oczkach wodnych może wpływać również negatywnie na jakość wody i życie w ekosystemie. Z tego powodu bardzo ważne jest regularne czyszczenie zbiorników wodnych. Jak pozbyć się grubej warstwy mułu z oczek wodnych? Czy warto do tego celu wykorzystać pompy zatapialne?
Jaki rodzaj kosiarki jest najlepszy na wysoką trawę?
Zadbany trawnik jest wizytówką każdego domu. Goście odwiedzający nas, w pierwszej kolejności właśnie zwrócą uwagę na trawnik. Warto, więc dołożyć wszelkich starań, aby ogród wyglądał estetycznie i ładnie komponował się z otoczeniem. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że wysoka trawa może stanowić duży wysiłek przy jej koszeniu przy użyciu nieodpowiedniej kosiarki.
ZOO Gdańsk – niezwykłe, warto odwiedzenie miejsce
Pobyt w ZOO to doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych. Pozwala z bliska obserwować życie dzikich, egzotycznych zwierząt, umożliwia obcowanie z przyrodą, pozwala na wspólne spędzenie czasu. W Polsce są 24 ogrody zoologiczne. Jednym z piękniejszych jest ZOO w Gdańsku. Co oferuje? Dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce?
Co z choinką po świętach?
Zgodnie z tradycją świątecznie udekorowaną choinkę powinniśmy trzymać w domu aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromniczej). Są jednak tacy, którzy z bożonarodzeniowym drzewkiem rozstają się tuż po 26 grudnia. Co zrobić z nim po zakończeniu świąt?
Wytrzymałe donice ogrodowe z włókna szklanego
Donice ogrodowe z włókna szklanego są jednocześnie estetyczne, trwałe i praktyczne. Tworzywo to odznacza się wieloma zaletami, a jedną z nich jest wytrzymałość. W związku z tym nie musisz obawiać się, że Twoje stylowe osłony ulegną uszkodzeniom mechanicznym. Koniecznie sprawdź podstawowe informacje na temat donic, które mogą znaleźć się zarówno w Twoim ogrodzie, jak i na tarasie.
Gatunki lilii, które warto posadzić w ogrodzie
Lilie ogrodowe to obok róż jedne z najpiękniejszych i najbardziej znanych kwiatów. Występują niemalże w każdym kolorze, dlatego świetnie sprawdzą się w ogrodach, niezależnie od tego, w jakim stylu zostały urządzone. Oto kilka gatunków, które cieszą się niesłabnącą popularnością.
Uczniowie założyli ogród deszczowy
W Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Próchnika 8 powstał ogród deszczowy. To w ramach warsztatów praktyczno-teoretycznych z zakresu przeciwdziałania suszy. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak walczyć z suszą. Własnoręcznie stworzyli też miejsce, które pomoże w zatrzymywaniu tak cennej w dzisiejszych czasach wody.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat