Advertisement

Artykuły do tagu: Mieszkanie

Chcesz mieszkanie od miasta? Czas się kończy
Jeśli ktoś ubiega się o mieszkanie komunalne lub socjalne od miasta musi znów złożyć wniosek do weryfikacji. Czas na to mieszkańcy mają do końca lipca, a niezłożenie dokumentu będzie równoznaczne ze skreśleniem z listy.
Inteligentne mieszkanie – wygodne i bezpieczne
Z roku na rok technologia smart home zyskuje coraz większe grono zwolenników. Marzenia o komfortowym domu, w którym wszystko obsługuje się zdalnie, stały się rzeczywistością. Jednak smart home to coś więcej niż tylko wygoda. Nowoczesne rozwiązania mogą być zabezpieczeniem przed nieprzewidzianymi sytuacjami w domu. Przekonaj się, dlaczego warto sięgnąć po smart home.
Chcesz mieszkanie od miasta? Musisz znów złożyć wniosek!
Jeśli ktoś ubiega się o mieszkanie komunalne lub socjalne od miasta musi znów złożyć wniosek do weryfikacji. Czas na to mieszkańcy mają do końca lipca, a niezłożenie dokumentu będzie równoznaczne ze skreśleniem z listy.
To warto wiedzieć, zanim udzielisz schronienia uchodźcy
Polacy otworzyli serca i masowo udzielają pomocy osobom uciekającym z Ukrainy przed wojną. Wiele osób w naszym regionie zdecydowało się również na nieodpłatne ugoszczenie uchodźców. O to, jaką formę prawną tej pomocy przyjąć, aby być w zgodzie z prawem podatkowym zapytaliśmy Joannę Gniewaszewską – Durską, naczelnika Urzędu Skarbowego w Piotrkowie.
Czy warto kupić mieszkanie w 2022 roku?
Dopóki ceny mieszkań nie zaczną spadać wciąż warto jest kupić mieszkanie. Czekanie na spadek cen może okazać się bardzo kosztowny. Prognozy na rok 2022 nie przewidują rychłych spadków cen, wręcz przeciwnie, szacowany jest stały wzrost cen. Tym samym obojętne, czy kupujemy mieszkanie na własne cele mieszkaniowe, czy jako inwestycję, warto jest dokonać kupna jak najszybciej.
Pierwszy mieszkaniec powiatu w 2022 roku to chłopiec
Pierwszy mieszkaniec powiatu piotrkowskiego przyszedł na świat w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w poniedziałkowe (03.01.2022) przedpołudnie. Rodzice chłopca pochodzą z Rakowa w gm. Moszczenica. Dziecko waży 3 kg i mierzy 53 cm. Cały czas czekamy natomiast na pierwszego w 2022 roku mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego.
Zakup mieszkania na wynajem
Zakup mieszkania na wynajem to sposób na uzyskiwanie niezłych przychodów. To inwestycja którą należy dobrze przemyśleć pod kątem lokalizacji, wyboru między mieszkaniem developerskim czy zakupu z rynku wtórnego.
200 lat Panie Pułkowniku!
31 sierpnia 2021 roku, swoje 102. urodziny obchodził najstarszy żyjący piotrkowianin, czyli ppłk. John Raymond Benett (wcześniej Jan Książczyk). Podpułkownik jest honorowym obywatelem naszego miasta oraz weteranem II Wojny Światowej, w czasie której jako polski pilot RAF-u (Królewskie Siły Powietrzne) walczył w bitwie o Anglię.
Warto zainwestować w mieszkanie w województwie łódzkim
Koniunktura w mieszkaniówce trwa nieprzerwanie od kilku lat. Taniej zrobiło się tylko po kryzysie z 2008 roku. Pandemia nie skorygowała cen, mimo prognoz wielu analityków. Mieszkania systematycznie drożeją, także w naszym województwie oraz w Piotrkowie Trybunalskim.
Jak znaleźć swoje wymarzone miejsce na ziemi?
Pandemia, wynikająca z niej praca zdalna, a także niższe ceny nieruchomości oraz coraz lepsza siatka komunikacyjna w kraju powodują, że nawet mieszkańcy wielkomiejskich ośrodków coraz częściej rozważają łączenie pracy w metropolii z życiem w mniejszym mieście, takim jak Piotrków czy jego okolice. Eksperci InDomo opowiedzieli nam o lokalnym rynku nieruchomości i o tym jak dobrze wybrać swoje "cztery kąty".
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat