Artykuły do tagu: Mieszkanie

Otwarto drugie mieszkanie Pogotowia Opiekuńczego
Uroczyste otwarcie drugiej siedziby Pogotowia Opiekuńczego w Piotrkowie. Nowa siedziba znajduje się w kompleksowo wyremontowanym i wyposażonym mieszkaniu przy ul. Słowackiego.
Kradł kable. Wpadł na
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 27-latka, który włamał się do pustostanu. Mężczyzna, plądrując pomieszczenia, kradł kable elektryczne. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak to nie jedyne co miał na sumieniu.
Burmistrz odwiedził pierwszego mieszkańca urodzonego w tym roku
Pierwszy mieszkaniec gminy Sulejów urodzony w 2024 roku jest mieszkańcem Barkowic. Szymona Wacha oraz jego rodziców – państwa Martę i Michała odwiedził Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa, który złożył im gratulacje i wręczył drobne upominki.
Jurta: Kiedyś tradycyjne mieszkanie nomadów, teraz hit turystyki
Jurta, ta tradycyjna i wielofunkcyjna konstrukcja, od wieków służy jako dom dla nomadycznych społeczności w różnych zakątkach świata. Wywodząca się głównie z azjatyckich stepów, ta przenośna struktura zyskała popularność dzięki swojej funkcjonalności, odporności na warunki atmosferyczne i uniwersalności w adaptacji do różnych środowisk.
Jakie są korzyści z wynajmu nieruchomości dla właściciela?
Nie ma inwestycji bez ryzyka — nie inaczej jest w przypadku wynajmu mieszkania. Mimo to perspektywa dochodu pasywnego, czyli zarabiania bez konieczności codziennej pracy, kusi na tyle mocno, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na inwestycję w nieruchomość pod wynajem. Co ich do tego skłania? Czy szansa na wysokie zyski to jedyna korzyść, jaką niesie za sobą wynajem? Co może stać się problemem dla początkującego inwestora? O tym piszemy w dzisiejszym artykule!
Chcesz mieszkanie od miasta? Czas się kończy
Jeśli ktoś ubiega się o mieszkanie komunalne lub socjalne od miasta musi znów złożyć wniosek do weryfikacji. Czas na to mieszkańcy mają do końca lipca, a niezłożenie dokumentu będzie równoznaczne ze skreśleniem z listy.
Inteligentne mieszkanie – wygodne i bezpieczne
Z roku na rok technologia smart home zyskuje coraz większe grono zwolenników. Marzenia o komfortowym domu, w którym wszystko obsługuje się zdalnie, stały się rzeczywistością. Jednak smart home to coś więcej niż tylko wygoda. Nowoczesne rozwiązania mogą być zabezpieczeniem przed nieprzewidzianymi sytuacjami w domu. Przekonaj się, dlaczego warto sięgnąć po smart home.
Chcesz mieszkanie od miasta? Musisz znów złożyć wniosek!
Jeśli ktoś ubiega się o mieszkanie komunalne lub socjalne od miasta musi znów złożyć wniosek do weryfikacji. Czas na to mieszkańcy mają do końca lipca, a niezłożenie dokumentu będzie równoznaczne ze skreśleniem z listy.
To warto wiedzieć, zanim udzielisz schronienia uchodźcy
Polacy otworzyli serca i masowo udzielają pomocy osobom uciekającym z Ukrainy przed wojną. Wiele osób w naszym regionie zdecydowało się również na nieodpłatne ugoszczenie uchodźców. O to, jaką formę prawną tej pomocy przyjąć, aby być w zgodzie z prawem podatkowym zapytaliśmy Joannę Gniewaszewską – Durską, naczelnika Urzędu Skarbowego w Piotrkowie.
Czy warto kupić mieszkanie w 2022 roku?
Dopóki ceny mieszkań nie zaczną spadać wciąż warto jest kupić mieszkanie. Czekanie na spadek cen może okazać się bardzo kosztowny. Prognozy na rok 2022 nie przewidują rychłych spadków cen, wręcz przeciwnie, szacowany jest stały wzrost cen. Tym samym obojętne, czy kupujemy mieszkanie na własne cele mieszkaniowe, czy jako inwestycję, warto jest dokonać kupna jak najszybciej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat