Artykuły do tagu: ogród

Dlaczego i czym zabezpieczać korę drzew przed pękaniem?
Zima to trudne warunki dla wielu gatunków roślin. Mróz oraz brak śniegu sprawiają, że rośliny mogą przemarzać. Drzewa są szczególnie narażone na pękanie kory, zwłaszcza podczas intensywnych zmian temperatury na przedwiośniu. Z tego względu zaleca się zabezpieczać pnie drzew w sadach przed mrozem. Jak to zrobić?
Jak przycinać drzewa i krzewy ozdobne na wiosnę?
Przycinanie drzew i krzewów ozdobnych to jedna z ważniejszych prac w naszym ogrodzie. Rośliny przyciąć należy już wczesną wiosną, żeby usunąć po zimie obumarłe, chore, zniszczone części. Przycinanie ważne jest także później, jednak trzeba pamiętać, że należy to robić właściwie, aby zamiast pielęgnacji, nie zafundować sobie katastrofy i nie skrzywdzić naszych roślin.
Cebula dymka – zdrowa, smaczna i łatwa w uprawie
Cebula dymka to bezproblemowe w uprawie warzywo, które warto posadzić w przydomowym ogrodzie, a nawet w balkonowej skrzynce. Uważa się ją za jedno z najstarszych warzyw uprawnych na świecie, gdyż badania archeologiczne dowodzą, że ludzie powszechnie uprawiali ją co najmniej pięć tysięcy lat p.n.e. Choć cebula dymka jest popularna w polskiej kuchni, mało mówi się o jej bogatych walorach odżywczych i leczniczych. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na uprawę cebuli dymki?
Niecodzienne widoki w centrum miast
Coraz więcej małych ogródków powstaje pod oknami bloków. Mieszkańcy decydują się na zagospodarowanie wspólnej przestrzeni tak, aby stanowiła idealne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu.
Łódź: w Orientarium zamieszkał pierwszy lokator - słoń Aleksander
Do powstającego w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym Orientarium przyjechał z Niemiec pierwszy lokator - słoń Aleksander. Wkrótce dołączą do niego kolejne zwierzęta, m.in. dwa słonie, krokodyle gawialowe, orangutany oraz gibony. Otwarcie Orientarium planowane jest na jesień.
Pyszna autorska kuchnia z dowozem do twojego domu
Restauracja Pepper&Salt funkcjonuje od wielu lat na 4 piętrze hotelu Mercure Piotrków Trybunalski Vestil, ale co zaskakujące nie jest powszechnie znana w naszym mieście. Pokutuje tu chyba pogląd, że tego typu lokale są skierowane przede wszystkim do gości hotelowych. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Twórcy restauracji oferują piotrkowianom m.in. domowe obiady na dowóz w abonamencie, ciekawą i szeroką ofertę cateringową, a po zniesieniu obostrzeń zapraszają do skosztowania pysznej autorskiej kuchni w lokalu lub na tarasie widokowym na dachu hotelu.
09.06.2021 11:06
Jak wybrać kosiarkę?
Równy, zielony i ogólnie zadbany trawnik to bez wątpienia wizytówka domu. Każdy posiadacz domu jednorodzinnego marzy o tym by mieć trawnik, który będzie cieszył oko. Jednak jak wiadomo trawnik słynie z tego, że wymaga sporo pielęgnacji. W szczególności mowa tutaj o regularnym podcinaniu i koszeniu. Żeby pielęgnacja trawy nie stała się utrapieniem trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt w postaci kosiarki. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek dla każdego kto poszukuje kosiarki.
Pierwszy dzień luzowania obostrzeń (galeria)
Sobota, 15 maja, to pierwszy dzień, kiedy można było wyjść na spacer bez konieczności zakładania maseczki. Także od soboty odblokowano możliwość korzystania z restauracji. Otwarte mogły zostać ogródki restauracyjne i wielu mieszkańców postanowiło skorzystać z możliwości odwiedzenia ulubionej restauracji. Odwiedziliśmy najpopularniejsze miejsca w Piotrkowie z obiektywem.
Piotrkowska Starówka zaprasza po lockdownie
Już pierwszego dnia luzowania obostrzeń sporo będzie się działo na piotrkowskim Starym Mieście. Do pracy wracają ogródki gastronomiczne, na wspólny spacer zaprasza Centrum Informacji Turystycznej, czekają na nas także specjalne atrakcje w ramach przypadającej na sobotę Nocy Muzeów. Warto tego dnia odwiedzić Zamek Królewski oraz historyczny piknik na płycie Rynku Trybunalskiego, na który zaprasza Muzeum Marcepanów.
Jaki tunel ogrodowy wybrać?
Tunele ogrodowe z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność, zwłaszcza w prywatnych ogrodach działkowych i przydomowych. Są one nie tylko bardzo łatwe w transporcie i montażu, ale co najważniejsze doskonale spełniają swoje podstawowe zadania. W dużej mierze to właśnie dzięki nim, można znacząco przyśpieszyć plonowanie roślin. Szeroka popularność tuneli ogrodowych sprawia, że na rynku pojawiło się wiele rzetelnych firm, które oferują tego typu konstrukcje. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dokładnie poznać najpopularniejsze tunele ogrodowe na rynku i dowiedzieć się jednocześnie, na które modele postawić.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat