Advertisement

Artykuły do tagu: ogród

Wandale niszczą miasto i generują koszty
Wandale niszczą park ks. J. Poniatowskiego i ogród botaniczny, a ich nieodpowiedzialne występki mogą zagrażać bezpieczeństwu spacerowiczów. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zgłaszanie wszelkich zaobserwowanych zagrożeń oraz przejawów wandalizmu policji, straży miejskiej lub do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Targi Ogrodnicze w Piotrkowie wróciły po przerwie (ZDJĘCIA)
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował po pandemicznej przerwie XV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”. Wystawa pojawiła się tradycyjnie na terenie przy zamku w Bykach. Dojazd wymaga jednak cierpliwości - na ul. Łódzkiej utworzył się gigantyczny korek.
Targi ogrodnicze wracają po 2 latach
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na XV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”, które odbędą się 24 kwietnia przy zamku w Bykach. Po dwuletniej przerwie blisko 130 wystawców zaprezentuje szeroką gamę roślin i nasion, narzędzi do prac ogrodniczych, nawozów i środków ochrony roślin oraz wszystkiego co potrzebne do wyposażenia i aranżacji ogrodów, a także zbiorników wodnych. Obecne będą również firmy z branży odnawialnych źródeł energii.
Basen ogrodowy - gdzie warto będzie go kupować?
Pewnie wiele osób zgodzi się z tym, że mając trochę przestrzeni w ogrodzie warto będzie pomyśleć o przydomowym basenie. W letnie dni, taki wypoczynek w basenie będzie czystą przyjemnością. Realizacja tego marzenia o własnym basenie nie musi być szczególnie kosztowna. Oczywiście budowa stałego basenu z wkopaną w ziemię niecką to duży wydatek. Jeśli jednak postawimy na basen ogrodowy, który na sezon zimowy będzie składany to koszty nie muszą być aż tak duże, a jednocześnie nie ingeruje się w sposób trwały w otoczenie domu. Warto zapoznać się z ofertą basenów ogrodowych, by wiedzieć co wybrać i na co zwracać uwagę przy zakupie, a także gdzie dokonać zakupu.
Jaka kosiarka będzie najlepsza dla przydomowego ogrodu?
Duży czy mały? Naturalny? Z rabatami? Warzywniakiem? Każdy ogród jest inny – każdy ma swoje zakamarki. Jaka kosiarka będzie najlepsza do przydomowego ogrodu? Ciężko powiedzieć na pierwszy rzut oka, ale nie martw się – zaraz wszystko się wyjaśni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać idealną kosiarkę!
Odkrywamy znane i nieznane - Zespół pałacowo-ogrodowy w Nieborowie
Niewiele podobnych zabytkowych i dobrze zachowanych budynków znajduje się na terenie województwa łódzkiego. Dlatego też stanowią turystyczne perły regionu i bezcenne dziedzictwo historyczne, a często także architektoniczne. Choć znajdujący się w Nieborowie pałac po wielu przebudowach nosi cechy kilku epok, to zachował dawny rozkład pokoi, a także pałacowe wyposażenie.
Dlaczego i czym zabezpieczać korę drzew przed pękaniem?
Zima to trudne warunki dla wielu gatunków roślin. Mróz oraz brak śniegu sprawiają, że rośliny mogą przemarzać. Drzewa są szczególnie narażone na pękanie kory, zwłaszcza podczas intensywnych zmian temperatury na przedwiośniu. Z tego względu zaleca się zabezpieczać pnie drzew w sadach przed mrozem. Jak to zrobić?
Jak przycinać drzewa i krzewy ozdobne na wiosnę?
Przycinanie drzew i krzewów ozdobnych to jedna z ważniejszych prac w naszym ogrodzie. Rośliny przyciąć należy już wczesną wiosną, żeby usunąć po zimie obumarłe, chore, zniszczone części. Przycinanie ważne jest także później, jednak trzeba pamiętać, że należy to robić właściwie, aby zamiast pielęgnacji, nie zafundować sobie katastrofy i nie skrzywdzić naszych roślin.
Cebula dymka – zdrowa, smaczna i łatwa w uprawie
Cebula dymka to bezproblemowe w uprawie warzywo, które warto posadzić w przydomowym ogrodzie, a nawet w balkonowej skrzynce. Uważa się ją za jedno z najstarszych warzyw uprawnych na świecie, gdyż badania archeologiczne dowodzą, że ludzie powszechnie uprawiali ją co najmniej pięć tysięcy lat p.n.e. Choć cebula dymka jest popularna w polskiej kuchni, mało mówi się o jej bogatych walorach odżywczych i leczniczych. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na uprawę cebuli dymki?
Niecodzienne widoki w centrum miast
Coraz więcej małych ogródków powstaje pod oknami bloków. Mieszkańcy decydują się na zagospodarowanie wspólnej przestrzeni tak, aby stanowiła idealne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat