Advertisement
artykuł zewnętrzny

Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie

Poniedziałek, 11 lipca 2022
Ogrody, parki, skwery – to ozdoba każdej miejscowości, a także przestrzenie do wspólnego spędzania czasu i do odpoczynku. Samorząd województwa chce, aby w Łódzkiem takich miejsc było jak najwięcej. Stąd projekt „Województwo łódzkie ogrodem Polski”, w ramach którego w Nieborowie odbył się Festyn Ogrodniczy „Pamiętajmy o ogrodach”.

Ładuję galerię...

-  Chcemy uczynić Łódzkie województwem ogrodów. Jestem świadomy tego, że jest to daleka droga, ale robimy pierwszy krok – mówił marszałek Grzegorz Schreiber podczas wydarzenia.

 

Na konkurs pn. „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - Ogrody przyjazne naturze” Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 3 miliony złotych. Samorządy mogły zgłaszać pomysły dotyczące tworzenia lub uatrakcyjniania przestrzeni zielonych dostępnych dla mieszkańców: ogrodów, parków, skwerów, ścieżek edukacyjnych, placów zabaw, zielonych dachów na budynkach, obszarów przyjaznych ptakom i owadom. Dofinansowanie dostały 22 samorządy gmin i powiatów z województwa.

- Będziemy zachęcali do tego, aby powstawały zielone enklawy w jak największej ilości miejsc. Tworząc zielone przestrzenie w naszej najbliższej okolicy możemy urządzić wielki ogród w środku Polski, w którym będzie nam się przyjemnie mieszkać, pracować i odpoczywać.

 

Ogród sportowy

A że najlepszy jest wypoczynek aktywny, to Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył prawie trzy miliony złotych na kulturę fizyczną. Do aktywności zachęcamy m.in. seniorów proponując im udział w programie „Łódzkie dla Seniorów Plus”, dzięki któremu będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach na terenie naszego województwa. Mamy też propozycje sportowe dla dzieci i młodzieży – Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiadę.

W sumie ogłoszone zostały cztery konkursy, które zapewnią aktywność przez cały nowy rok szkolny.

 

Ogród pełen smaków

Skoro mówimy o województwie łódzkim, jako ogrodzie, to warto wspomnieć, że ruszyły zgłoszenia do wojewódzkiego konkursu kulinarnego „Łódzkie smakuje”. Jest on adresowany do kół gospodyń wiejskich, a przygotowane przez nie potrawy będą oceniane w dwóch kategoriach: „Wytrawne smaki Łódzkiego” i „Słodkie smaki Łódzkiego”. Termin zgłoszeń upływa 1 sierpnia. Wszelkie informacje o konkursie dostępne są tutaj.

 

Ogród wytchnienia

Wprawdzie ogrodem Polski dopiero chcemy się stać, ale już teraz warto wypoczywać w Łódzkiem. Szczególnie zachęcamy do wypoczynku na wsi, w gospodarstwach z wyjątkowym klimatem, kultywujących lokalne tradycje i regionalną kuchnię. W związku z tym organizatorów takiej formy wypoczynku zapraszamy do konkursu „Weekend na wsi - pełen smaku i atrakcji”, gdzie pula nagród to 40 tys. zł!

Termin nadsyłania prac mija 5 września. Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępne są pod adresem: https://lodzkie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-weekend-na-wsi-pelen-smaku-i-atrakcji-2022.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat