Advertisement

Pszczoła w mieście - powstanie ogród dla owadów

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 11 lipca 20223
Wolbórz dotrzymał ponad 61 tys. zł dofinansowania na projekt „Pszczoła w mieście - Ogrody przyjazne naturze”. Na terenie tamtejszej Szkoły Podstawowej utworzony zostanie teren zieleni wraz z bazą edukacyjną i ulami.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Gmina Wolbórz ma długoletnie "miodowe tradycje". To tutaj działa uruchomiony Inkubator Pszczelarski. Pszczoły pełnią ogromną rolę w naszym ekosystemie, dlatego ważne jest aby troszczyć się o nie i zapewniać im dobre warunki do bytowania w naszym regionie.

 

W ramach projektu na terenie Szkoły Podstawowej w Wolborzu utworzony zostanie teren zieleni wraz z bazą edukacyjną w postaci uli dla pszczół oraz tablic dydaktycznych o tematyce pszczelarskiej. Wykonane zostaną nasadzenia z wykorzystaniem tradycyjnych odmian rodzimych w tym głównie miododajnych oraz łąka kwietna.

 

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? - Na te i inne pytania odpowiedzi pozwoli uzyskać utworzona dzięki pozyskaniu dotacji zielona przestrzeń publiczna wraz z ulami i tablicami dydaktycznymi poświęconymi pszczołom.

Pomysł realizacji projektu pn. „Ogrody przyjazne naturze - pszczoła w mieście” zrodził się z dostrzeżenia faktu, jak niewiele przeciętny człowiek wie o pszczołach, zapylaczach, ich roli w życiu człowieka, jak mocno żyje w świecie mitów o pszczołach. Dodatkowo edukacja globalna wskazuje, jak ważne jest dbanie o zachowywanie równowagi między potrzebami ludzi, a potrzebami naturalnego środowiska, co tylko wzmocniło chęć tworzenia projektu - informują urzędnicy miejscy z Wolborza.

Po zrealizowaniu prac inwestycyjnych w ramach zadania planowane jest zorganizowanie spotkań z pszczelarzami, w celu umożliwienia dotknięcia, zobaczenia i zaznajomienia się z przedmiotami związanymi z ich codzienną działalnością. Projekt zostanie zrealizowany do końca października 2022 r.

 

Inwestycja w wysokości 61.468,00 zł została przyznana w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - Ogrody przyjazne naturze - pszczoła w mieście".


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Francesco Camonte ~Francesco Camonte (Gość)12.07.2022 09:12

Najpierw przetestujcie dzieci w szkole czy nie mają pozytywnego odczynu alergicznego na te owady, aby nie doszło do tragedii, bo się okazey, że znowu ktoś czegoś zapomniał.

21


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)11.07.2022 19:19

A potem wlatują do samochodów powodując wypadki

34


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat