Advertisement

Uczniowie założyli ogród deszczowy

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 22 września 202216640
W Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Próchnika 8 powstał ogród deszczowy. To w ramach warsztatów praktyczno-teoretycznych z zakresu przeciwdziałania suszy. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak walczyć z suszą. Własnoręcznie stworzyli też miejsce, które pomoże w zatrzymywaniu tak cennej w dzisiejszych czasach wody.

Ładuję galerię...

W części teoretycznej uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu przeciwdziałania suszy, racjonalnego gospodarstwa wodą w ogrodzie oraz gospodarstwie domowym. Przyswoili również wiedzę o roślinach odpornych na brak opadów oraz sposobach zatrzymania wody w deszczowej. W części praktycznej podopieczni placówki pod okiem specjalistów wykonali ogród deszczowy

Takie instalacje pozwalają zatrzymać wodę w miejscu opadu. Ogród zbiera wodę z dachu, pozwala ją gromadzić i bezpiecznie wykorzystywać przy okazji upiększając okolicę. Ogrody deszczowe odciążają kanalizację burzową, zapobiegają lokalnym podtopieniom i powodziom błyskawicznym, podnoszą bioróżnorodność okolicy oraz odbudowują poziom wód gruntowych - informują organizatorzy warsztatów. 

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.


Zainteresował temat?

6

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat