Choć od rewitalizacji parku Belzackiego minęło ponad rok, stan nasadzeń zieleni może wprawić w osłupienie. Na 45 posadzonych drzew 28 już wyschło, łąka kwietna przypomina suche pole. Czy na terenie parku, którego rewitalizacja kosztowała ponad 10 milionów złotych, brakuje wody do podlewania, czy chęci pracy odpowiedzialnych za drzewa i krzewy?
Po raz kolejny wandale dokonali zniszczeń na terenie placu zabaw przy ul. Szkolnej w Sulejowie. Tym razem przebywającym na terenie rekreacyjnym nie spodobały się wyremontowane toalety. Miejsce to jest cyklicznie niszczone przez chuliganów, na czas remontu toalety będą nieczynne.
Do 19 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do turnieju piłkarskiego Piotrkowski CUP jaki odbędzie się 6 dni później na stadionie w Moszczenicy.
Do wypadku doszło we wtorek około godziny 12:45. Na skrzyżowaniu Al. Sikorskiego i Al. Armii Krajowej kierujący Fiatem Ducato uderzył w tył zatrzymującej się przed czerwonym światłem kierującej BMW. W wyniku kolizji kierująca BMW trafiła do szpitala.
W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia nieustannie przyspiesza, a wymagania zawodowe rosną, coraz więcej osób doświadcza problemu pracoholizmu. Choć niektórym może wydawać się, że poświęcanie nadmiernej ilości czasu pracy jest oznaką zaangażowania i ambicji, rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana. Pracoholizm, czyli uzależnienie od pracy, może mieć poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Lipcowe tańce pod chmurką przyciągnęły na piotrkowską starówkę tłumy i pokazały, że muzyka i spontaniczne pląsy łączą pokolenia. Czy tak będzie i tym razem? Dowiemy się już w najbliższy piątek podczas następnej miejskiej potańcówki.
Policja, straż pożarna, leśnicy z Nadleśnictwa Piotrków, straż łowiecka, WOPR, straż rybacka, sanepid i wędkarze z PZW uczestniczyli w akcji jaka odbyła się nad dwoma zalewami. Jak podkreślają policjanci były to działania o charakterze kontrolno – prewencyjnym.
Wybór odpowiednich środków dezynfekujących do placówek medycznych jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu. Pierwszym i najważniejszym kryterium jest skuteczność środka w eliminacji bakterii, wirusów i innych patogenów. Ważne jest, aby produkt był testowany i potwierdzony przez odpowiednie badania. Kolejnym aspektem jest czas działania, który powinien być jak najkrótszy, aby zapewnić efektywność dezynfekcji przy dynamicznym funkcjonowaniu placówki. Bezpieczeństwo stosowania jest równie istotne; produkty nie powinny wywoływać alergii ani podrażnień u personelu i pacjentów. Ostatnim, ale równie ważnym kryterium, jest zgodność z normami sanitarnymi, które regulują stosowanie środków dezynfekujących w środowisku medycznym.
Anetta Mądry będzie kierownikiem Referatu Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Piotrkowie. W poniedziałek 29 lipca prezydent Juliusz Wiernicki podpisał informację o wynikach naboru.
Jak zapewniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta remontowany odcinek ul. Słowackiego od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej do placu Kościuszki będzie już dziś oddany dla ruchu samochodowego. Drogowcy mają lada chwila usunąć znaki zakazujące wjazdu.