Liczba cudzoziemców pracujących legalnie i podlegających ubezpieczeniom społecznym pod koniec czerwca tego roku przekroczyła 1 mln 160 tys. osób. To więcej o 21,9 tys. niż w marcu 2024 roku. Pod koniec pierwszego półrocza w województwie łódzkim zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych było 72,9tys. obywateli z zagranicznym paszportem. Największą grupę w regionie wśród pracujących obcokrajowców stanowią Ukraińcy.
Mieszkańcy Szczekanicy od 6 lat zabiegają przy wsparciu Rady Osiedla o powstanie przejścia dla pieszych przez ul. Wojska Polskiego, na wysokości marketu Dino. Żeby namalować pasy potrzebny jest chodnik po obu stronach ulicy, w tym na terenie należącym do firmy. Miasto wyraziło gotowość przeprowadzenia inwestycji, ale dopiero po wykonaniu swojej części prac przez Dino Polska. Przedstawiciele spółki zgodzili się na takie rozwiązanie i obiecali przeprowadzenie odpowiednich prac. Od tamtego czasu minęły 3 lata, a przejścia dalej nie ma.
Całodobowa opieka nad osobą starszą to wyzwanie, które wymaga nie tylko fizycznej, ale także psychicznej wytrzymałości. Oprócz aspektów zdrowotnych i fizycznych opiekunowie muszą stawić czoła wielu trudnym sytuacjom emocjonalnym. Warto zastanowić się, jakie są główne psychologiczne aspekty związane z tą formą opieki.
Wybór firmy zajmującej się przewozami międzynarodowymi to kluczowy krok dla osób planujących podróż poza granice kraju. Odpowiednia firma zapewni nie tylko bezpieczeństwo i komfort podróży, ale także elastyczność w dostosowywaniu usług do indywidualnych potrzeb klientów. W tym artykule przedstawimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze przewoźnika, aby mieć pewność, że podróż będzie przebiegać bezproblemowo.
Mieszkańcy usłyszą nową syrenę alarmową, która będzie testowana we wtorek o 12:00. Test potrwa około 10–15 sekund.
Artystka zaprezentowała swoje największe przeboje w tym przede wszystkim „Czas nas uczy pogody”. Licznie zgromadzona publiczność w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie bawiła się świetnie.
W programie "O tym się mówi" radny Dariusz Cecotka zaprezentował swoją wizję przemiany ulicy Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Pomysł zakłada wyłączenie z ruchu kołowego odcinka tej ulicy, rozciągającego się od placu Kościuszki do ulicy Sienkiewicza, i przekształcenie go w deptak. Radny widzi w tej inicjatywie szansę na znaczne zwiększenie atrakcyjności centrum miasta.
Dzisiaj Piotrkowski Rynek tętni życiem dzięki corocznemu Świętu Miodu, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i pasjonatów pszczelarstwa z całego regionu. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się w rynku jest nie tylko okazją do degustacji i zakupu różnorodnych miodów.
Do groźnego pożaru doszło w dawnym budynku szpitala miejskiego im. Świętej Trójcy. Obecnie budynek nie jest już użytkowany i popada w ruinę. Dziś „zamieszkiwany” jest tylko przez bezdomnych, którzy mogli zaprószyć ogień.
Jeśli nie chcesz stracić grobu bliskiej osoby musisz co dwadzieścia lat uiszczać odpowiednią opłatę za utrzymanie miejsca pochówku. Piotrkowski cmentarz rzymskokatolicki należy do Kurii Archidiecezji Łódzkiej i to właśnie ona pobiera od zainteresowanych prolongatę za grób. Jest tylko jeden problem – wpłatę musisz dokonać osobiście w kancelarii cmentarza, najlepiej gotówką (a przypomnijmy, że to kwota rzędu 2500 zł), ewentualnie osobiście kartą. Wpłata przelewem lub blikiem nie wchodzi w grę.