Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie z uwagi na konieczność przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego, prosi o telefoniczne zgłaszanie się osób, które korzystały z transportu PKS w Bełchatowie na trasie Pożdżenice - Zelów - Bełchatów oraz z kursu powrotnego.
33 nowe zakażenia COVID-19 odnotowano w Piotrkowie Trybunalskim, a 22 w powiecie piotrkowskim. Łącznie w województwie łódzkim jest 936 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejne 463 osoby wyzdrowiały.
Tylko do końca listopada trwa zbiórka pieniędzy w ramach 33. kwesty na ratowanie piotrkowskich zabytkowych nagrobków. W tym roku w związku z epidemią koronawirusa zorganizowano ją w Internecie. Zebrana dotąd kwota jest jednak dużo niższa niż w przypadku tradycyjnych zbiórek.
Nieuchronnie zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to magiczny czas, który kojarzy nam się nie tylko z rodzinną atmosferą, ale także z pięknymi dekoracjami i niepowtarzalnym klimatem. Ponadto wszyscy występują w eleganckich, odświętnych, pełnych stylu kreacjach. Nie tylko dorośli chcą się wówczas niesamowicie prezentować. Również małym gwiazdom na tym zależy, zwłaszcza gdy naśladują one swoje mamy, stojąc się w piękne sukienki i zapierające dech świecidełka. W związku z tym warto odpowiednio wcześnie pomyśleć o świątecznym stroju dla dziewczynki, który zachwyci całą rodzinę i sprawi, że córeczka będzie czuła się równie elegancko jak jej mama.
Chcemy, by w ferie wszyscy zostali w domu - powiedział w poniedziałek minister zdrowia. Dopytywany, czy to oznacza, że do 17 stycznia, czyli do końca ferii, będą zamknięte wszystkie hotele, pensjonaty i kwatery prywatne, odpowiedział: "Tak, taki jest plan".
Bełchatowscy policjanci podczas patrolowania miasta zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Obaj mieli przy sobie dilerki ze środkami odurzającymi. Jeden z nich był też poszukiwany przez bełchatowską prokuraturę jako sprawca kradzieży zuchwałej. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a za swoje występki odpowiedzą przed sądem.
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który wchodził w bliskie relacje z kobietami, które nakłaniał do zakładania kont bankowych oraz firm. Wykorzystywał je do oszustw w Internecie. Usłyszał już pięć zarzutów za oszustwa internetowe oraz próbę wyłudzenia ponad 180 tys. złotych.
W Piotrkowie Trybunalskim są 33, a w powiecie piotrkowskim 32 nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W całym województwie łódzkim jest 1138 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejne 450 osób wyzdrowiało.
Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni przegrali z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. 19-30 (11-16). Szczecinianie nie mogli poradzić sobie ze świetnie dysponowanym w bramce Arturem Kotem oraz ze zmęczeniem, które narastało z każdą kolejną minutą.
Prace na budowie autostrady A1 nie zwalniają. W związku z ich postępem w ciągu najbliższego tygodnia (od poniedziałku 23 do piątku 27 listopada) w godzinach od 17.00 do 8.00 na odc. „A” węzeł Tuszyn – Węzeł Piotrków Trybunalski Południe należy się spodziewać zatrzymań ruchu.