Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie, woda z wodociągu publicznego w Lubieniu (gm. Rozprza) jest niezdatna do picia.
Dzieci coraz mniej, szkół też, wiele placówek w Polsce zostało zlikwidowanych. Nie ominęło to również naszego regionu. Często jedyną szansą na przetrwanie placówki jest przekazanie jej stowarzyszeniu. Z taką sytuacją mamy do czynienia w Proszeniu. W gminie Wolbórz o likwidacji podstawówki mówi się od lat, likwidacji szkoły chciała już poprzednia burmistrz, jednak opór (nauczycieli, rodziców, radnych) był zbyt silny. Teraz szkołę ma przejąć stowarzyszenie. Czy w ten sposób uda się uratować placówkę? Przykład Rękoraja pokazuje, że nie jest niemożliwe.
Społeczna Akademia Nauk i Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie podpisały porozumienie o współpracy. W ramach porozumienia już w lipcu studenci Akademii będą odbywać pierwsze praktyki zawodowe w firmach zrzeszonych w RIG-u. Porozumienie, jak zapewniają jego sygnatariusze, ma pomóc w dostosowaniu oferty edukacyjnej do zapotrzebowania kadrowego bełchatowskich pracodawców.
Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie, woda z wodociągu publicznego w Krzewinach (gm. Sulejów) jest niezdatna do picia.
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy odbył się coroczny kiermasz wielkanocny „Pisanki, kraszanki...” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Stanisława Kostki.
Wiemy którędy pobiegną drogi ekspresowe S-12 i S-74 w okolicach Piotrkowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała bowiem informację z przebiegiem ekspresówek.
Czy Moszczenica posiada zasoby wód geotermalnych, będących w stanie ogrzać Piotrków Trybunalski? O tym, co znajduje się pod ziemią w gm. Moszczenica rozmawiano na sesji w Piotrkowie, a temat wywołał radny Marek Konieczko.
Mieszkańcy wsi Kisiele w gm. Rozprza domagają się utwardzenia nawierzchni drogi prowadzącej do miejscowości Magdalenka. Jak twierdzą, obietnice o modernizacji ciągną się od 20 lat. Gmina nie ma jednak środków na realizację tej inwestycji. W poniedziałek 22 lutego odbyło się spotkanie mieszkańców wsi z wójtem Januszem Jędrzejczykiem.
Niecodzienny pacjent trafił do jednej z przychodni weterynaryjnych w Piotrkowie. Orzeł bielik miał urazy skrzydeł oraz uszkodzony pazur.
Kolejny ranking, tym razem z dwóch pobliskich miast. Może posłużyć do zastanowienia się nad tym, jak dziecko nazwać, albo jak dziecka nie nazywać... Tak, aby w przyszłości na hasło „Oliwia” lub „Kasia” w szkole nie odwracało się pół klasy.