W roku 2015 w Bełchatowie najpopularniejszym imieniem dziewczęcym była (podobnie jak w Piotrkowie) Lena – nazwano tak 27 dziewczynek. Kolejne były Julie – 19 oraz Amelie, Maje i Zuzanny – te imiona otrzymało po 18 małych bełchatowianek. Jednakowa była także liczba dziewczynek o imionach Natalia, Hanna i Wiktoria. W ubiegłym roku nazwano tak w Bełchatowie, według danych z USC po 13 małych mieszkanek. Imię Aleksandra nadano 12 razy w ciągu roku. Jeżeli chodzi o chłopców, to zdecydowanym królem wśród imion był Szymon – aż 26 chłopców otrzymało to imię. Następni w kolejce najpopularniejszych byli Kacper i co ciekawe, ostatnio rzadziej spotykany Antoni. Oba imiona otrzymało po 20 chłopców. Rodzice nadali imię Filip 17 chłopcom. Po 15 razy wybierano dla chłopców imiona Miłosz, Wiktor oraz Adam. Pojawiło się także 14 Janów i 13 Jakubów, którzy szli ramię w ramię z Mikołajami. Poczet nowo narodzonych bełchatowian zamyka Franciszek – nazwano tak 11 chłopców.
Dotarły do nas także informacje o tym, jakie imiona były popularne w ubiegłym roku w Radomsku. I tutaj zaskoczeniem może być zwrot w stronę imion bardziej tradycyjnych. Otóż w Radomsku aż 142 dziewczynki otrzymały imię Anna (może ze względu na to, że to zwykle bardzo zdecydowane kobiety). Kolejna w rankingu najpopularniejszych znalazła się Katarzyna. Nazwano tak 112 radomszczanek. Również imię Agnieszka cieszyło się wśród rodziców wybierających imię dla swej pociechy, sporą popularnością. Agnieszek było bowiem w Radomsku 89. Następne miejsce ze względu na frekwencję występowania zajęła Aleksandra – znacznie mniej popularna w Bełchatowie. Otóż w Radomsku imię to nadano 75 dziewczynkom. Monika i Karolina trafiły do rejestru radomszczańskiego USC 66 razy. Pojawiły się także Magdalena – 62 razy, Joanna - 60 razy oraz troszkę zapomniana w ostatnich latach Małgorzata. Tak na imię otrzymało 49 mieszkanek.
Wśród imion męskich w 2015 roku dominował Piotr – 114 chłopców będzie kiedyś cieszyć się tym imieniem. Drugim z kolei imieniem był Tomasz – otrzymało je 87 chłopców. Radomszczanie chętnie nadawali swoim synom imię Krzysztof, było to w roku ubiegłym aż 80 razy. Rejestry USC wzbogaciły się także o 80 Mariuszów, 79 Michałów, 70 Jakubów. Odnotowano także 69 Łukaszów, 68 Pawłów oraz po 67 Andrzejów i Marcinów.