Wkraczając w drugie stulecie istnienia harcerstwa w Polsce, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na otwarcie wystawy "Całym życiem! 110 lat harcerstwa na ziemiach piotrkowskich". Wernisaż zaplanowano na sobotę, (12.03,2022) o 15.00.
14 lutego 1942 r. funkcjonujący od później jesieni 1939 r. Związek Walki Zbrojnej przeformowany został w Armię Krajową. Wszyscy miłośnicy historii, a zwłaszcza pasjonaci dziejów II wojny światowej wiedzą, że skala działalności polskiego ruchu oporu z lat 1939-1945 osiągnęła rozmiary rzadko spotykane w okupowanej przez Niemców Europie. Z okazji kolejnej rocznicy powstania AK przypominamy artykuł dr Macieja Hubki z Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim
14 lutego 1942 roku powołano do życia Armię Krajową. Dla Piotrkowa to szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ pierwszym komendantem AK został urodzony i wychowany w tym mieście - Stefan Rowecki-Grot.
Dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim ppłk Robert Sójta wręczył odznaczenia i awanse podległym sobie funkcjonariuszom. To m.in. z okazji niedawnego święta Służby Więziennej. Medale za zasługi odebrało czterech funkcjonariuszy, a dwunastu może się cieszyć z awansów.
Kiedy zostanie udostępniona łącznica autostrady A1 i drogi ekspresowej S8? Takie pytania zadają słuchacze Strefy FM Piotrków. Dzięki temu obiektowi drogowemu będzie można pojechać m.in. z Warszawy w kierunku Łodzi.
Usłyszeć takie słowa od żony, i to po 50 latach wspólnego życia – bezcenne. 24 pary małżeńskie z terenu gminy Wola Krzysztoporska obchodziły w grudniu tzw. złote gody, czyli jubileusz 50-lecia małżeństwa.
Wierzejskie Morsy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciły na swój sposób, czyli wchodząc do zimnej wody na piotrkowskim „Słoneczku”.
17 września 1939 roku ZSRR wbił nóż w plecy, walczącej od ponad dwóch tygodni z hitlerowskim najeźdźcą, II Rzeczypospolitej. Tego dnia wojska radzieckie wkroczyły na wschodnie granice Polski. Wydarzenia te upamiętniono w piątek (17.09) w Piotrkowie.
Jak co roku wszyscy, którym bliska jest pamięć o poległych w 1939 r., zebrali się 5 września u stóp pomnika na Górach Borowskich, by uczcić walczących w obronie Ojczyzny. Dzień wcześniej uroczystości upamiętniające żołnierzy Września odbyły się także w Grocholicach.
Wojewódzkie obchody 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, odbędą się 11 września w Wolborzu. Do miasta zjadą druhowie z całego województwa.