W dniu 18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. W tym roku obchodzimy 101. urodziny jednego z najwybitniejszych Polaków.
Sześć piotrkowskich par świętowało w środę 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość z tej okazji odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
KGHM obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia utworzenia kombinatu górniczo-hutniczego miedzi, który z czasem stał się światowym potentatem w branży wydobywczej. Spółka świętuje jubileusz i odważnie patrzy w przyszłość pełną wyzwań i innowacyjnych projektów.
Przedstawiciele władz Piotrkowa oraz powiatu złożyli w imieniu mieszkańców naszego regionu wieńce pod pomnikiem katyńskim. Tym samym symbolicznie uczcili 81. rocznicę zbrodniczego mordu dokonanego przez Sowietów na obywatelach polskich, których większość stanowili oficerowie Wojska Polskiego oraz policji.
W związku z przypadającym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim - Oddział Muzeum w Polichnie, przygotowało wystawę pn.: „Katyń – pro memoria”. Ze względu na warunki epidemiologiczne ma ona postać ekspozycji planszowej, dostępnej do zwiedzania na wolnym powietrzu przy Placu Zamkowym 4, nieopodal siedziby Muzeum. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od kwietnia 2021 roku
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odwiedzili miejsca pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, znajdujące się na ziemi łódzkiej. W naszym regionie kwiaty, z okazji 11. rocznicy tej tragedii, składał wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
W sobotę (10.04) minęło 11 lat od katastrofy smoleńskiej. Pamięć ofiar, uczcili złożeniem kwiatów pod pomnikiem katyńskim między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.
2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 zmarł papież Jan Paweł II, Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś obchodzimy szesnastą rocznicę śmierci najwybitniejszego z Polaków.
W sezonie zimowym spotykają się w każdą niedzielę o godzinie 15.00. Moszczenickie morsy działają już od trzech lat. – Patrząc na modę, jaka zapanowała na morsowanie nikt z nas by nie przewidział, że będzie nas prawie setka – mówi Mariusz Keler, pomysłodawca i jeden z założycieli klubu.
Dziś mija 76 lat od wkroczenia wojsk radzieckich do Piotrkowa i wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej, która przez niektórych jest uznawana za początek kolejnej. Takich wątpliwości nie mają piotrkowskie środowiska lewicowe, których przedstawiciele złożyli z tej okazji symboliczne wiązanki pod Pomnikiem Bohaterów Walk za Polskę i Lud oraz na cmentarzu żołnierzy radzieckich.