Ogólnopolska akcja „Bezpieczny Listopadowy Weekend 2017” podsumowana. Działania prowadzone były przez trzy dni od 10 do 12 listopada. Na drogach naszego województwa nikt nie zginął.
W tym roku policyjna Akcja Znicz potrwa 7 dni (od 27 października do 2 listopada). Tradycyjnie w tym okresie na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu zarówno w rejonie cmentarzy, jak i na drogach tranzytowych. Wszystko to w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi spowoduje wzrost zagrożenia na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę.
Komisarz Błysk zaprosił dzieci z Piotrkowa na „Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie”. W tym roku powiatowe zmagania odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12.
W Tomaszowie Mazowieckim ma być bezpieczniej, a to dzięki uruchomionemu najnowocześniejszemu monitoringowi wizyjnemu. 11 kamer przez całą dobę śledzi i nagrywa centrum miasta. Operator takiej kamery jest w stanie przeczytać nawet tytuł artykułu w gazecie, czytanej przez stojącego kilkadziesiąt metrów dalej przechodnia. To dodatkowe oczy dla służb, takich jak straż miejska, policja, a nawet pogotowie.
Do 30 września funkcjonowało porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa osób przebywających na zbiorniku Cieszanowice w powiecie piotrkowskim.
W piątek wieczorem nastąpiła astronomiczna, w sobotę oficjalnie rozpoczyna się kalendarzowa. Ta na drogach trwa już w najlepsze od dobrych kilku dni - mowa, oczywiście, o jesieni. Policja apeluje do kierowców: zmieńcie technikę jazdy, sprawdźcie ogumienie i oświetlenie pojazdu. Pieszym i rowerzystom przypomina zaś o odblaskach.
Szkoła podstawowa w Gomulinie wspólnie z Policją, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Żandarmerią Wojskową zorganizowała Dzień Bezpieczeństwa.
Piotrkowski sanepid podsumował właśnie akcję Lato 2017 w powiecie piotrkowskim. Jakie wnioski?
Wszyscy doskonale wiemy, że podróżując samochodem, dzieci powinny siedzieć w specjalnych fotelikach. Wątpliwości w tej kwestii budzą jednak dzieci starsze. Kiedy zatem nasza pociecha powinna jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć ją pasami? Tłumaczy podinsp. Krzysztof Skrobek, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.
Pomysłów, które mają poprawić nasze bezpieczeństwo na drogach nie brakuje. Jednym z nich jest wprowadzenie obowiązkowych badań dla kierowców-seniorów.