Starsza kobieta błąkała się po radomszczańskim osiedlu w samej koszuli nocnej. Policjanci pomogli zagubionej mieszkance, po tym jak odebrali telefoniczną informację od przypadkowego świadka. To dowód na to, że jeden telefon może uratować komuś życie.
Wszystko wskazuje na to, że do Woli Krzysztoporskiej wróci policyjny posterunek, a może nawet komisariat. Rada Gminy zgodziła się na przekazanie Skarbowi Państwa działek, na których stanie nowy budynek policji. Prace rozpoczną się prawdopodobnie w przyszłym roku.
Okres jesienno- zimowy to czas, kiedy pieszy powinien szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Nieczęsto się zdarza, aby mecz juniorów był zabezpieczany przez ochroniarzy i policjantów, ale w przypadku ostatniego spotkania w II lidze wojewódzkiej juniorów pomiędzy Polonią a UKS Concordia 1909 ich obecność prawdopodobnie zapobiegła burdom. Fani Polonii niemal przez cały mecz wyzywali piłkarzy przeciwnej drużyny, a wszystkiemu przysłuchiwały się m.in. małe dzieci. Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ktoś wreszcie przerwał tę spiralę nienawiści?
Pierwsze miejsce zajęła uczennica ZSP nr 6 z Piotrkowa Trybunalskiego w konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego.
Każdy mieszkaniec regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo - zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami, a także sprawdzić, czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Wystarczy odwiedzić Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwsi mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska już skorzystali z tego prawa.
55 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 76 zostało rannych – to dotychczasowy bilans policyjnej akcji Znicz w woj. łódzkim.
- A wie pan w ogóle, skąd nazwa Parafialna? Bo ja nie wiem. Gdzie tu w ogóle jest kościół? - uśmiecha się gorzko jeden z mieszkańców ulicy. Nazwa to jednak zdecydowanie najmniejszy z problemów, z jakim muszą zmagać się mieszkańcy. - Bardziej pasowałoby ulica Zapomniana – mówi mężczyzna. Brak chodników, latarni, niebezpieczne skrzyżowania... Ciśnie się na usta słowo „litania”.
Na skrzyżowaniu DK 12 i drogi powiatowej Przygłów-Koło doszło ostatnio do tragicznego wypadku, zginęły dwie osoby. Stale rosnące natężenie ruchu spowodowało, że przepustowość tej drogi już się skończyła, a skrzyżowania takie jak to w Przygłowie są bardzo niebezpieczne. Nie ma mowy o płynnym ruchu przez większą część doby.
Od września 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ.