Grupa 30 uczennic i uczniów z technikum w Szydłowie wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji. Wyjazd ten jest konsekwencją realizacji projektu Programu ERASMUS + i finansowany jest w całości ze środków FERS. Pozyskana na ten cel kwota 73 490 euro (ok. 350 tys. złotych) oznacza, że młodzież uczy się i pracuje w przepięknych południowoeuropejskich okolicznościach przyrody całkowicie za darmo.
W sobotę (06.04) w Rynku Trybunalskim odbyło się wydarzenie multimedialne „Wiosna Traktu Wielu Kultur”. Podczas tego widowiska licznie zgromadzeni piotrkowianie przypomnieli sobie historię miasta.
Na ulicy Wyzwolenia został zamontowany system aktywnego przejścia dla pieszych. Podświetlenie pasów - jak zapewniają urzędnicy - podniesie bezpieczeństwo przechodniów.
Wraz z trwającym weekendem dzieci m.in. z województwa łódzkiego rozpoczęły ferie zimowe. Z pewnością na myśl o nich cieszy się wielu uczniów, dla których będzie to chwila na odpoczynek od codziennych obowiązków szkolnych. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje czekają na dzieci w Piotrkowie.
Zima to idealny czas, aby odkrywać radość z aktywności na świeżym powietrzu i cieszyć się pięknem śnieżnych krajobrazów. Jednak jeśli chcesz w pełni korzystać z zimowych przygód, ważne jest, aby odpowiednio się przygotować. Oto kilka wskazówek, jak cieszyć się zimą w zdrowy i aktywny sposób, nie zapominając o możliwościach oszczędzania dzięki kodom rabatowym.
Ogólnopolski protest planowany na 24 stycznia zostanie zorganizowany także w naszym regionie. Rolnicy nie zgadzają się na wprowadzanie kolejnych ograniczeń produkcyjnych i przepisów, które ich zdaniem demolują gospodarkę rolną.
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK i Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery zapraszają 1 lutego o godz. 18.00 do OEA MOK (ul. Słowackiego 13) na wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem "KAMYK jakiego pamiętamy".
190 interpelacji i zapytań złożyli piotrkowscy radni przez cały 2023 rok. Najwięcej z nich do władz miasta skierował Łukasz Janik. 13 radnych z 23-osobowego składu przez 12 miesięcy poprzedniego roku ani razu nie wykazało się taką aktywnością.
Problemy z funkcjonowaniem aktywnego przejścia dla pieszych na ulicy Curie-Skłodowskiej w pobliżu piotrkowskiej mediateki. Urządzenia mające poprawić bezpieczeństwo nie zawsze spełniają swoje zadanie.
Pierwszy ciągnik rolniczy Kubota wyprodukowano w latach 1960-1961, obecnie koncern wytwarza około 240 tysięcy sztuk maszyn rolniczych rocznie. Kubota jest japońską marką znaną na całym świecie, ma długą historię i słynie z innowacyjności. Ciągniki Kubota to niezawodne maszyny rolnicze, ale można wykorzystywać je też w innych celach. Jakie zastosowanie mają w pracach komunalnych?