"Wiosna Traktu Wielu Kultur" za nami

Sobota, 06 kwietnia 20240
W sobotę (06.04) w Rynku Trybunalskim odbyło się wydarzenie multimedialne „Wiosna Traktu Wielu Kultur”. Podczas tego widowiska licznie zgromadzeni piotrkowianie przypomnieli sobie historię miasta.

Ładuję galerię...

Wydarzenie rozpoczęło się po 19:30, kiedy to zaszło słońce. Ciemność, która zapanowała w Rynku Trybunalskim, wyeksponowała artystów, którzy pokazali się na piotrkowskiej scenie. Dla przybyłej publiczności wystąpiła formacja artystyczna Wataha Drums, która znana jest z tworzenia niezwykłych spektakli, wykorzystujących muzykę, ruch, światło oraz innowacyjne wizualizacje.

 

 

Po niespełna 10-minutowym wystąpieniu formacji Wataha Drums mieszkańcy Piotrkowa obejrzeli projekcję na jednej z kamienic. Podczas blisko 40-minutowego multimedialnego widowiska piotrkowianie zapoznali się z 800-letnią historią miasta.

 

To był wieczór pełen światła, dźwięku, tańca, wizualizacji za sprawą wyjątkowego widowiska multimedialnego pt. Wiosna Traktu Wielu Kultur. To widowisko rozpoczęło tegoroczne plenerowe imprezy w Piotrkowie. Widzieliśmy znaną w kraju i na świecie formację Wataha Drums, następnie przypomnieliśmy 800 lat Piotrkowa w technologii zaawansowanego mappingu. Myślę, że wszyscy byli bardzo zadowoleni - mówi Elżbieta Jarszak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.

Dzieje Piotrkowa przygotowane z okazji 800-lecia Piotrkowa (2017 r.), zostały przedstawione od momentu założenia miasta aż do współczesności. Na zakończenie tego multimedialnego widowiska na piotrkowskiej scenie ponownie pojawili się artyści z formacji Wataha Drums.


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat