Zwyczaj święcenia pokarmów, którymi następnie dzielimy się przy wielkanocnych stołach jest mocno zakorzeniony w polskiej tradycji. Kultywują go jednak również przedstawiciele innych narodowości i odłamów chrześcijaństwa. Swoje święta będą w najbliższy weekend obchodzić m.in. grekokatolicy. Z tej okazji księża z parafii pw. św. Jana Pawła II zapraszają ich, by wspólnie pomodlić się i poświęcić produkty, które przygotowali dla siebie i swoich bliskich.
Już w najbliższą niedzielę wyznawcy prawosławia będą odchodzić Wielkanoc. Z tej okazji przy piotrkowskiej cerkwi odbędzie się spotkanie przy świątecznym stole. Skierowane jest ono przede wszystkim do Ukraińców, którzy przebywają w naszym regionie.
Zgodnie z zapowiedziami w czwartek w godzinach porannych zamknięta została ul. Wierzejska w Piotrkowie. Droga ma być nieprzejezdna przez kilka dni.
Nadmierne pocenie to problem, z którym walczy naprawdę wiele osób. Okazuje się, że powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Bardzo często jest to związane z naszym stanem zdrowia, a raczej jego znacznym pogorszeniem. Czasami pocimy się również ze stresu, co jest nierzadko spotykaną przypadłością. Ale czy możemy w jakiś sposób ograniczyć ten proces? Dezodorant a antyperspirant – co lepiej zakupić? Podpowiadamy!
W czwartek znów zamknięta zostanie ul. Wierzejska w Piotrkowie. Droga ma być nieprzejezdna na odcinku od drogi do kąpieliska "Słoneczko" do wiaduktu drogowego nad ul. Miast Partnerskich.
Przejażdżka motocyklem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli mamy wolnych kilka godzin, czy choćby popołudnie to możemy wykorzystać ten czas na zwiedzania najbliższej okolicy.
Wielka Niedziela – niedziela wielkiej radości ze Zmartwychwstania i ostatni dzień rozważań ks. Mariusza Jersaka, proboszcza parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie.
Świętowanie Wielkiej Nocy, czyli zmartwychwstania Jezusa, to czas refleksji i radości z radosnego zakończenia tego ważnego dla chrześcijan wydarzenia. Przed laty nasi przodkowie przygotowywali się do przeżycia tych świąt nie tylko w sposób duchowy, ale dużą rolę spełniała też wielkanocna symbolika. Dziś o przygotowaniach i symbolach powiemy nieco więcej.
Wykonane z kamienia i metalu stada stanowią już od ponad dwudziestu lat element krajobrazu miasta. Wzbogacają przestrzeń, urozmaicają teren, a często też zastanawiają. Skąd wzięły się w Piotrkowie? Dziś odkrywamy ich historię.
Poczęstunek, na wszystkich potrzebujących, czekał w siedzibie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk". Przy wielkanocnym stole zasiadło kilkadziesiąt osób.