Advertisement

Kolejna kwietna łąka w Piotrkowie

ePiotrkow Piątek, 05 sierpnia 2022274012
Kolejna łąka kwietna powstała w Piotrkowie. Tym razem ozdabia ona teren przy galerii Focus Mall. Nowa łąka kwietna powstała przy ul. Zamenhofa i ma powierzchnię 500 metrów kwadratowych.

Ładuję galerię...

Łąka kwietna, która powstała na terenie należącym do Focus Mall od strony ul. Zamenhofa, ma powierzchnię 500 m2 i zastąpiła dawny tradycyjny trawnik. Spełnia ona wiele ważnych funkcji, które mają znaczenie dla rozwoju bioróżnorodności w mieście. Łąka łączy walory estetyczne i użytkowe.

Oprócz pięknych kolorów i zapachów stanowi ważne miejsce, które daje pożywienie i schronienie dla pożytecznych owadów, takich jak pszczoły miodne oraz dzicy zapylacze – trzmiele, motyce, pszczoły samotnice i wiele innych gatunków, w tym także ptaków i małych ssaków. Nie wymaga też częstego koszenia, 1-2 razy w ciągu roku zupełnie wystarcza, przez co ogranicza hałas i emisje spalin do środowiska. Łąka to także oszczędność wody, nie trzeba jej podlewać, ze względu na to, że korzenie zastosowanych roślin sięgają nawet 25 razy głębiej niż trawa.

 

Wśród posianych kwiatów znajduje się całe bogactwo łąk. W sumie znajdziemy tu 34 gatunki roślin. Są wśród nich jednoroczne (35%), takie jak m.in.: kąkol polny, lnica marokańska, chaber bławatek, mak polny, maczek kalifornijski, len wielkokwiatowy, czy czarnuszka damasceńska oraz wieloletnie (65%): dzwonek rozpierzchły, cykoria podróżnik, chaber łąkowy, krwawnik pospolity, goździk kropkowany, orlik pospolity, przytulia biała, szałwia łąkowa czy babka lancetowata.

 

Jak podkreślają. Jest to kolejne działanie galerii na rzecz wspierania bioróżnorodności w Piotrkowie.

Cieszymy się, że możemy przyczynić się do dbania o nasze miasto, troszcząc się o lokalny ekosystem. Łąka kwietna to jedno z licznych działań Focus Mall na rzecz bioróżnorodności w Piotrkowie. Na dachu naszego centrum znajduje się pasieka składająca się z 5 uli, zaś blisko 9,5 tys. m2. powierzchni pokrywają rozchodniki. Co roku zbieramy własny miód, o unikalnym składzie i smaku, który jest dostępny dla klientów galerii za pośrednictwem aplikacji Sezam 2.0” – mówi Olga Wiernicka, Area Marketing Manager NEPI Rockcastle.

 

To kolejna taka łąka w Piotrkowie. W ubiegłym roku takie nasadzenia wykonano na skwerze kardynała Stefana Wyszyńskiego, a łąka kwietna ma także powstać w zrewitalizowanym parku Belzackim. 

 


Zainteresował temat?

7

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ideologia ~Ideologia (Gość)07.08.2022 18:12

To teraz tak się nazywa chwasty? Idea jest taka, żeby nie płacić a koszenie.

03


goœć_xyz ~goœć_xyz (Gość)05.08.2022 11:00

a gdzie się znajduje skwer kardynała Stefana Wyszyńskiego?

22


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)05.08.2022 21:11

Brawo, dobra zmiana

41


Oj ~Oj (Gość)05.08.2022 17:42

No wojłaśnie - co z parkiem na Belzackiej?

40


och ~och (Gość)05.08.2022 10:50

To ci nowina, a wystarczy tylko nie kosić trawników i łąki kwietne same powstaną.

104


ojciec Redzyk ~ojciec Redzyk (Gość)05.08.2022 10:26

Na razie jeszcze niewielu z nas rozumie jak jest to ważne. Kiedyś jednak zrozumiemy. Dziękuję Focus-owi!

111


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat