Artykuły do tagu: Wie

Nie marnuj jedzenia. Podziel się z potrzebującymi
Masz za dużo jedzenia - włóż je do ogólnodostępnej lodówki, a jeśli potrzebujesz jedzenia - czeka ono w takiej właśnie lodówce. Społeczne lodówki to najprostszy sposób na niemarnowanie świątecznego jedzenia i dzielenie się nim z potrzebującymi.
Dzisiaj lany poniedziałek
Śmigus-dyngus nie jest już tak bardzo popularny jak jeszcze kilkanaście lat temu. Lany poniedziałek to jedna z ciekawszych tradycji związanych z drugim dniem świąt wielkanocnych.
Wielkanoc. Najważniejsze święto Chrześcijan
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto Chrześcijan. Obchodzimy je na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Po okresie Triduum Paschalnego, niedziela i poniedziałek, to czas na radość.
Pałacyk zorganizował śniadanie wielkanocne
Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących zorganizowało Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z innymi organizacjami pomocowymi oraz indywidualnymi darczyńcami.
O wielkanocnych ozdobach słów kilka...
Święta Wielkanocne stanowią idealną okazję do zapoznania się z lokalną twórczością. W tym czasie królują króliczki, pisanki, czy kurki. Tajnikami tworzenia takich dzieł podzieliła się z nami prawdziwe mistrzynie rękodzieła.
Odkrywamy znane i nieznane – Młyn w Zaborowie
Tym razem proponujemy wycieczkę w okolice Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie można zobaczyć jeszcze kawałek historii. Proponujemy, by w wolnej chwili odwiedzić młyn w Zaborowie. Miejsce, w którym mielono mąkę do wypieku chleba dla całej okolicy. Dziś to niemy świadek tej historii, który warto poznać.
Tajniki idealnej zupy wielkanocnej
Święta Wielkanocne kojarzą nam się się przede wszystkim z białym barszczem, który serwujemy w tym okresie bardzo chętnie. W naszym rejonie niezwykle popularna jest również zupa chrzanowa, która najczęściej gotowana jest w Wolborzu. Z okazji tegorocznej Wielkanocy postanowiliśmy sprawdzić więc, jak przyrządzić idealną świąteczną zupę.
Święcenie pokarmów - kiedy zjeść?
W Wielką Sobotę tradycyjnie wybieramy się ze swymi koszyczkami wielkanocnymi do pobliskich kościołów w celu poświęcenia pokarmu. Jednak, kiedy taki pokarm można spożyć? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale oczywista.
Piotrkowianie święcili jajka
W Wielką Sobotę, zgodnie z tradycją odwiedzamy kościoły, modlimy się przy Pańskim Grobie, a przede wszystkim święcimy pokarmy.
Wielka Sobota wieńczy Triduum Paschalne
Wielka Sobota jest ostatnim dniem Świętego Triduum Paschalnego. Poprzedza on bezpośrednio moment Zmartwychwstania Pańskiego. Obchodzona dziś liturgia Wigilii Paschalnej składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat