Rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, żadnej nauki w jakichś specjalnych systemach hybrydowych czy innych - mówił prezydent Andrzej Duda w poniedziałek po zakończeniu Rady Gabinetowej dotyczącej przygotowań systemu oświaty na kolejną falę COVID-19.
Decyzję w tej sprawie podjął Sejmik Województwa Łódzkiego. Centrum swoją działalność rozpocznie 1 września 2021 r.
Druga połowa sierpnia to dla wielu dzieci i rodziców czas przygotowań do nowego roku szkolnego. Warto pamiętać, że podręczniki i przybory nie wystarczą do sprawnej nauki. Zadbać trzeba również o dobry wzrok, zwłaszcza że w ciągu minionego roku co trzecie dziecko skarżyło się na pogorszenie widzenia. Jednocześnie aż 29% uczniów nie było w tym czasie na badaniu wzroku. Tymczasem nawet niewielkie upośledzenie wzroku może poważnie utrudniać prawidłowy rozwój.
Po rozpoczęciu roku szkolnego we wszystkich chętnych szkołach odbędą się szczepienia dzieci i młodzieży od 12. roku życia – poinformowali minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister edukacji Marzena Machałek na środowej konferencji w Komorowie. Wątpliwości w sprawie szczepień rodzice mogą zgłaszać pod adresem: szczepienia-dzieci@gis.gov.pl.
„Produkty lokalne Ziemi Piotrkowskiej Prosto z Serca” to konkurs zorganizowany przez starostwo piotrkowskie. We wtorek w hotelu „Magellan” w Bronisławowie uroczyście wręczono nagrody i wyróżnienia. Trafiły one do gminy Sulejów (dwa) i Rozprzy.
Niewielkie kwoty dawane już 6 - 7-letnim dzieciom uczą je gospodarować własnymi pieniędzmi, kształtują świadomość ekonomiczną, odpowiedzialność konsumencką i rozwijają ducha przedsiębiorczości. Kieszonkowe uczy oszczędzania i planowania wydatków, co w dorosłym życiu zaprocentuje mniejszą skłonnością do ryzykownych zachowań związanych z finansami.
W Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbyło się w niedzielę (22 sierpnia) widowisko historyczne obrazujące polsko-bolszewickie potyczki roku 1920. Turyści i okoliczni mieszkańcy tłumnie stawili się na rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej, tzw. Cudu nad Wisłą.
Pandemia zmieniła zachowania i zwyczaje Polaków. Zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na to w jaki sposób się odżywiamy i robimy zakupy. Ważna stała się odległość sklepu od domu – Polacy chętniej wybierają lokalne sklepy, położone blisko miejsca zamieszkania. Również pochodzenie produktu stało się ważnym kryterium podejmowania decyzji zakupowych – wskazuje na to aż 76,9% respondentów w badaniu przeprowadzonym przez PSH Lewiatan w ramach kampanii „Wybieram lokalne”. Robiąc zakupy spożywcze większość z nas (70%) wybiera produkty od lokalnych dostawców. Polacy świadomie decydują się na nie, nie tylko ze względu na jakość i świeżość z jakimi są kojarzone, ale również wartości i tradycje, jakie za nimi idą. Czym dla Polaków jest produkt lokalny i co znaczy lokalność?
W tym roku popularna sulejowska plaża przy ul. Taraszczyńskiej jest zamknięta z powodu prac, związanych z pogłębianiem Pilicy, ale w przyszłym sezonie będzie ponownie dostępna i zyska zupełnie nowe oblicze. Urząd Gminy w Sulejowie otrzyma 80 tys. złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na zagospodarowanie tego terenu.
Jeszcze w tym roku zmodernizowana zostanie ul. Wierzejska, a w jej ciągu będzie wybudowane rondo. Urząd zapowiada także powstanie drogi od nowego ronda do „Słoneczka” oraz łącznika ze wschodnią obwodnicą Piotrkowa. W rejonie jeziora Bugaj oddany będzie również nowy parking. Znamy już wykonawcę zaplanowanej na dwa etapy inwestycji, której łączny koszt wyniesie blisko 14 mln złotych.