Miasto rozbuduje infrastrukturę drogową w okolicy jeziora Bugaj

UM Piotrków Trybunalski Środa, 18 sierpnia 202155 5795
Jeszcze w tym roku zmodernizowana zostanie ul. Wierzejska, a w jej ciągu będzie wybudowane rondo. Urząd zapowiada także powstanie drogi od nowego ronda do „Słoneczka” oraz łącznika ze wschodnią obwodnicą Piotrkowa. W rejonie jeziora Bugaj oddany będzie również nowy parking. Znamy już wykonawcę zaplanowanej na dwa etapy inwestycji, której łączny koszt wyniesie blisko 14 mln złotych.
fot. UM Piotrkowa Trybunalskiego

 

Prace podzielone będą na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmie przebudowę ul. Wierzejskiej wraz z budową ronda, które powstanie tuż za wiaduktem, jadąc w kierunku Koła . - Drugi etap to budowa dróg od nowego ronda. Jedna z nich poprowadzi aż w okolice „Słoneczka”. Na samym końcu tejże ulicy wybudujemy parking na około 100 aut. Druga, to łącznik powstałej drogi z ul. Miast Partnerskich – wyjaśnią pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.


Ponadto inwestycja przewiduje ułożenie chodnika, ścieżki rowerowej oraz sieci: wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Powstaną także zatoki autobusowe, a wzdłuż staną energooszczędne latarnie z oprawami LED.


- To duży krok związany z zagospodarowaniem terenów wokół zbiornika Bugaj, ponieważ nie tylko poprawimy komunikację w tym miejscu, ale otworzymy kolejne tereny inwestycyjne – tak o planowanej inwestycji mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

 

 

W Urzędzie Miasta rozstrzygnięto przetarg na wykonanie zadania. W postępowaniu złożono 3 oferty, które opiewały na kwoty od niespełna 14 mln zł do ponad 15 mln zł. – Po weryfikacji dokumentów okazało się, że jedną z ofert należało odrzucić ze względu na brak jednego z kosztorysów. Tym samym treść oferty była niezgodna z warunkami zamówienia – informują pracownicy referatu zamówień publicznych piotrkowskiego magistratu i informują, że najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „PEUK”. Opiewa ona na kwotę 13 988 997,64 zł.

 

Pierwszy etap inwestycji ma być gotowy do końca października. Z kolei drogi odchodzące od ronda mają być wybudowane w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy.


Zainteresował temat?

7

8


Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

aqqq ~aqqq (Gość)20.08.2021 00:17

Robią najpierw najmniej potrzebne inwestycje. Rondo na WP i Skłodowskiej i rondo Sulejowska i Daleka potrzebne. Rozumiem, że jak zrobicie to co potrzeba to kaska się może ukrócić na te mniej potrzebne.

11


Bjnn ~Bjnn (Gość)18.08.2021 18:26

Pierw może oczyścić zbiorniki Bugaj duży i mały coś z tym zrobić dla ludzi droga jest tam nie potrzebna tym bardziej jak zrobią wylotowa będzie dużo wypadków

41


mik ~mik (Gość)20.08.2021 11:49

Gdzie są ekolodzy? Przecież w miejscu tej nowej ulicy są teraz siedliska oraz tereny lęgowe wielu gatunków zwierząt i roślin. Nie ma się co łudzić skoro powstanie tam ulica to za chwilę miasto podzieli teren wzdłuż niej na działeczki i zacznie refundowac sobie koszty tej inwestycji. A jak powstaną działeczki to zaraz zbudują się na nich nowe domki, i każdy wyłoży sobie kosteczką i znikną bezpowrotnie hektary terenów zielonych, które pozwalają nam w tym miescie jeszcze jakos oddchać..

03


Gość 99899karate kas ~Gość 99899karate kas (Gość)19.08.2021 15:32

Brawo. A kiedy remont ul. Roosevelta i Żelaznej oraz Wojska Polskiego od A1? Wydaje mi się że to są ważniejsze inwestycje drogowe w tym mieście które czekają id bardzo wielu lat

41


hehehh ~hehehh (Gość)19.08.2021 11:53

Na słoneczko będzie lepszy dojazd niż na Wierzeje... heheheh. Dziwi mnie, dlaczego miasto nie zdecydowało się na poprowadzenie głównej drogi dojazdowej na Wierzeje "starą Wierzejską" i połączenia jej z Rondem Bugaj.

32


Hmmmm ~Hmmmm (Gość)19.08.2021 11:27

Fajny pomysł. Będzie tak jak z rewitalizacją Rynku. Najpierw większość narzeka, a później większość korzysta. Ps. Przy okazji przydałby się też zjazd z Wierzejskiej na Miast Partnerskich, po zachodniej stronie wiaduktu. Pytanie, jak ta droga będzie sobie radzić na podmokłym terenie. Ciekawą alternatywą byłoby zbudowanie drogi od obecnego ronda Bugaj i poprowadzenie drogi na północ. Miejsca może mniej, ale koszt niższy, droga krótsza i połączenie z głównymi ulicami lepsze.

34


....... ~....... (Gość)19.08.2021 06:04

Parking będzie większy niż plaża...

43


amen ~amen (Gość)18.08.2021 23:10

Po co nam to wszystko.... Teraz to już nie potrwa długo...

33


piotrkowianka z Targ ~piotrkowianka z Targ (Gość)18.08.2021 15:15

Niech już się skończy ta kadencja,idź chojniak w posłowanie,sama oddam na ciebie głos,tylko zostaw to miasto w spokoju.

154


Romek ~Romek (Gość)18.08.2021 21:11

A po co rondo budować skoro tam do i od Słoneczka jeździ kilka aut i tylko przez lato? Szkoda kasy

54


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat