17 marca 1921 roku Sejm Ustawodawczy tekst konstytucji przyjął przez aklamację. Składała się ze 126 artykułów, podzielonych na 7 rozdziałów. W Polsce obowiązywała do 1935 roku, gdy zastąpiła ją konstytucja kwietniowa.
W lutym system fotoradarowy CANARD Inspekcji Transportu Drogowego zarejestrował ponad 190 tysięcy naruszeń, z czego ponad 188 tys. dotyczyło przekroczenia prędkości - powiedziała PAP rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak. Dodała, że w porównaniu z lutym 2020 r. to wzrost o prawie 100 tys. naruszeń.
Mimo, że budynek ten znajduje się w Piotrkowie, to nie jest tak często odwiedzany jak choćby opisywana już przez nas Wieża Ciśnień czy Rynek Trybunalski. Położony na uboczu miasta, a dawniej we wsi Byki, nadal jednak prezentuje się imponująco. Choć nie ulega wątpliwości, że przydałby się tutaj gruntowny remont.
Kto był w sanatorium, ten wie, jak wspaniały i relaksujący jest pobyt tam. Jest to miejsce, gdzie wykorzystuje się lecznicze właściwości bogactw natury, takich jak na przykład wody lub sole mineralne. Brzmi przyjemnie? Bo tak jest. Niestety dostanie się do takiego miejsca, nie jest proste. Sanatoria są przeznaczone dla osób chorych, ale nie dla wszystkich. Żeby tam się znaleźć, trzeba być na tyle zdrowym, żeby móc samemu się sobą zająć, to znaczy zjeść, umyć, się przebrać itd. ale jednocześnie na tyle chorym, aby wymagać leczenie i rekonwalescencji. Aby się tam znaleźć najpierw koniecznym jest zapisanie się na listę oczekujących do sanatorium.
Osoby spędzające w aucie dużo czasu powinny dbać o odpowiednią atmosferę.
Nie trzeba tankować paliwa do pełna, by odwiedzić ciekawe miejsca. Jednym z nich jest położony niecałe 50 kilometrów od Piotrkowa Inowłódz. W miasteczku można pospacerować, odwiedzić odnowione ruiny Zamku Królewskiego z czasów Kazimierza Wielkiego, a także wspiąć się na górujące nad okolicą wzgórze, by zobaczyć ciekawy pod względem architektonicznym kościółek pod wezwaniem św. Idziego.
Działająca w latach 1979-2003 Konfederacja Polski Niepodległej zakładała w swoim projekcie konstytucji, że Sąd Najwyższy powoływałby ze swego składu trybunały mające swą siedzibę w Piotrkowie i Lublinie. Rozpatrywałyby kasacje od wyroków sądów apelacyjnych w sprawach karnych i cywilnych.
Oświetlenie samochodu odpowiada za bezpieczeństwo w ruchu drogowym i komfort kierującego. Obecnie prawnie określone jest wyposażenie pojazdów pod kątem oświetlenia, gdzie poszczególne rodzaje świateł w samochodzie pełnią inne funkcje. Dowiedz się, jakie są i za co odpowiadają typy świateł samochodowych.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to ma być wyrazem hołdu dla różnie ocenianych dziś żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy swą postawą dali świadectwo męstwa i przywiązania do tradycji niepodległościowych.
Terminem ,,Żołnierze Wyklęci" (,,Żołnierze Niezłomni") określa się członków podziemia antykomunistycznego prowadzących walkę z komunistami na ziemiach polskich w okresie powojennym. Rekrutowali się z szeregów organizacji antyniemieckiego ruchu oporu funkcjonujących w czasie okupacji. 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.